Bitcoin Toparlanıyor: 4 Uzmandan Kritik Açıklama Geldi!

1.724
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 40 bin doları aşmaya çalışırken, piyasanın önde gelen analistleri BTC için kritik direnç seviyelerini açıkladı.

 

Korku ve Açgözlülük Endeksi, aşırı korku’dan korku bölgesine geçti

Son zamanlarda Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine düşeceğine dair birçok teori ortaya çıktı. BTC, an itibariyle toparlanmaya çalışırken, 38 bin dolardan işlem görüyor. Bitcoin art arda 4. gün yeşilde. NASDAQ Cuma günü yüzde1,54 artarken, Bitcoin de yüzde 1,11 değer kazandı.  BTC, son dönemde hisse senetleri ile yüksek korelasyon içinde yer alıyor. Bitcoin, geçen Pazartesi günü 33 bin doların altına düşmüştü. Son 6 gün içerisinde, istikrarlı bir toparlanma söz konusu. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de daha iyi durumda.

23 Ocak’ta 11/100’de bulunan endeks, Cumartesi günü 24/100’den 29/100’e yükseldi. 3 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşan endeksin 30/100’e geçmesi önemli bir hamle olacak. 30/100’e ve turuncuya geri dönüş, duyarlılıkta bir değişimi ve bir satın alma fırsatını yansıtacak. 28 Aralık’ta Endeks 41/00 seviyesindeydi ve bu, Endeksin kırmızı bölgeden çıktığı son zamandı.

Analist görüşleri: Bitcoin için kritik seviye

Bitcoin toparlanmaya çalışırken 40 bin dolara yakın direnç seviyelerinin kırılacağına dair umutlar da artıyor. Popüler analist Crypto Ed, 40 bin doların geçilememesi halinde  “Ayı senaryosu”nun devam edeceğini vurguladı. Diğer bir analist Anbessa, 38.500 dolarlık direnç seviyesinin kırlması gerektiğini ve Bitcoin için düzeltme aşamasının tamamlanmış olabileceğini iddia etti. KriptoArena.com’un daha önce bildirdiği gibi, düşük fonlama oranları, BTC için hala risk oluşturuyor. Önde gelen analist, Rekt Capital, Bitcoin’in uzun vadede yükselişine devam etmesi için 39.600 dolardki direnç seviyesini geçmesi gerektiğini ifade etti.

Twitter’da  TXMC olarak bilinen analist ise BTC fiyatının düşmeye devam edeceğini düşünüyor. Bununla birlikte TXMC, zincir içi analitik firması Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunarak, 33 bin dolardan başlayan sıçramanın, Bitcoin’in geçen Kasım ayında 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana herhangi bir noktada olduğundan daha fazla kısa pozisyonu tasfiye ettiğini belirtti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku