featured

Bitcoin Rallisi Devam Edecek Diyen Analist: "BTC'nin Bir Sonraki Hedefi 48,000 Dolar!"

Bir analiste göre, Bitcoin'deki yükseliş eğilimi devam ediyor ve BTC'nin bu rallide 48,000 dolara kadar çıkabileceği öngörülüyor. Son 24 saat içinde yaşanan yükseliş, ayıları üzmüş ve short pozisyonlardaki yatırımcıları tasfiyeye zorlamıştır. CoinGlass'un verilerine göre, kripto vadeli işlemlerde yaşanan tasfiyelerin toplam değeri 262.41 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, son zamanlarda gösterdiği yükselişle 44,400 dolar seviyelerine kadar ulaşarak, düşüş bekleyen ayıları şaşırttı. Bu durum, short pozisyonda olan yatırımcıları olumsuz etkileyerek tasfiyeye neden oldu. CoinGlass‘un son verilerine göre, son 24 saat içinde kripto vadeli işlemlerinde toplamda 262.41 milyon dolarlık bir tasfiye yaşandı. Bu miktarın içinde 169.8 milyon dolar short pozisyonlardan, 92.6 milyon dolar ise long pozisyonlardan oluştu.

Tasfiye olan short pozisyonlar arasında Bitcoin, 108.9 milyon dolarlık miktarla ilk sırada yer aldı. BTC‘yi Ethereum (ETH) 33.7 milyon dolarlık tasfiye miktarıyla takip ederken, ORDI ise 15.3 milyon dolarlık tasfiye ile üçüncü sırada yer aldı.

Borsalardaki tasfiye miktarlarına bakıldığında, Binance toplamda 99.3 milyon dolar, OKX 91.9 milyon dolar ve Huobi ise 32.1 milyon dolarlık bir tasfiye gördü.

Bitcoin‘deki yükselişi yorumlayan analistler, bu artışta etkili olan çeşitli faktörlere dikkat çekti. Analistlere göre, bu faktörler arasında SEC’in spot bir Bitcoin ETF’ine onay verme olasılığındaki artış, beklenen faiz indirimleriyle ilgili iyimserlik, ve Bitcoin dostu liderlerin desteği en önemli etkenler arasında bulunmaktadır.

Hafta sonunda yatırımcıların 200 milyon dolarlık BTC vadeli işlem pozisyonu açtığı belirtilirken, analistler bu durumu Bitcoin’e olan yüksek talebin bir göstergesi olarak değerlendirdi.

Coindesk’e konuşan kıdemli teknik analist Julius de Kempenaer, Bitcoin’in bu rallide 48,000 dolara kadar çıkabileceğini belirterek, “Bitcoin’in bu rallinin hazırlıkları, BTC’nin 30,000 dolar seviyelerindeki inatçı direnci kırmayı başardığı 23.10.2023’e denk gelen haftada başladı. BTC haftalık grafikte bir sonraki beklenen direnç seviyesi, Mart 2022’nin sonunda görülen yerel zirve olan 48,000 dolardır. Sonuç olarak, BTC’nin eğilimi açıkça yükseliştir. Bu noktada yükselişte ilk hedef 48,000 dolar civarında ve destek 38,000 dolara yakın” dedi.

Bitcoin, yazım esnasında 43,749 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Rallisi Devam Edecek Diyen Analist: “BTC’nin Bir Sonraki Hedefi 48,000 Dolar!”