Bitcoin Madencilik Zorluğu Tarihi Düşüş Yaşıyor!

23

On-chain piyasa analizi şirketi Glassnode’a göre, Bitcoin madencilik zorluğu oranındaki yüzde 28’lik düşüş, BTC için tarihteki en büyük ayarlama olarak nitelendiriliyor. En son düşüş Bitcoin’in toplam hash oranını kabaca 87.6 TH/s olarak görüyor. Düşüş, toplam hash oranının şu anda 19 ayın en düşük seviyesinde olduğu anlamına geliyor. Hash oranı en son Aralık 2019’da bu kadar düşüktü.

Willy Woo, Bitcoin’deki düşüşün sebebinin Çin olduğunu belirtiyor

Bitcoin, geçen hafta toplam hash oranı 101,9 TH/s’ye ulaşarak yeni bir, yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, toplam hash oranı düşmeye devam etti ve yüzde 28’lik devasa ayarlama hash oranını önemli ölçüde düşürdü.

On-chain analisti Willy Woo, son düzenleme hakkında yorumlarda bulunuyor.  Tarihteki en büyük aşağı yönlü ayarlamayı “madencinin teslimiyeti” ile ilişkilendiren Woo madencilik hash oranındaki devam eden düşüş trendinden Çin’i sorumlu tutuyor.

Çin, ülkedeki Bitcoin madenciliği operasyonlarından kurtulmak için aşırıya kaçan önlemler alıyor. Madencilik yasağı, Çin’in dikkatini Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ne (CBDC) odakladığı için madencilik şirketlerinin kıyıdan uzaklaşmasına veya tamamen kapanmasına neden oldu.

Bitcoin enflasyon oranı tarihin en düşük seviyesine ulaştı

Glassnode ayrıca daha önce, Bitcoin enflasyon oranının son zamanlarda kripto para birimi için tarihteki en düşük enflasyon oranı olan yüzde 0,71’e ulaştığını bildirmişti. Bu, hash gücündeki düşüşe bağlanabilir. Ağdan büyük miktarda hash gücü çıktıkça bloklar daha yavaş kazılmaya devam ediyor.

Bitcoin madencileri şu anda madencilik operasyonlarına devam etmek için yeni yerler arıyor. ABD ve Kazakistan, Çin’den gelen madenciler için en uygun yerler gibi görünüyor. Madenciler şimdiden Kazakistan’a taşınmaya başladılar ve ülke son zamanlarda gelen madenciler için yeni elektrik ek ücretlerini açıkladı.

Teksas da, faaliyetlerine devam etmek isteyen Bitcoin ve diğer kripto para birimleri madencileri için önemli bir yer gibi görünüyor. Texas, kripto yanlısı bir görünümle düşük elektrik fiyatları sunuyor. İlerleyen yeni madencilik operasyonlarına fayda sağlayabilecek bir şey.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku