Bitcoin Dört Haftada Yüzde 22 Ralli Yapacak! İşte Nedeni

1.129

Kripto para piyasasının önde gelen uzmanları, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki haftalarda yüzde 22’lik bir ralli yapacağını öne sürdü! İşte detaylar…

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e olan güven artıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta çok az oynaklık sergiledi ve 19.200 dolar seviyelerinde sabit kaldı. 2022 yılının dördüncü ve son çeyreğine girerken, yatırımcılar lider kripto para biriminin bir sonraki durağının hangi seviyelerde olacağını merak ediyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, 30 Eylül Cuma günü yayınladığı raporda 32 bin’den fazla Bitcoin (BTC)’in kripto para borsalarından çıktığını gösteriyor. Bir diğer yandan bakıldığında ise bu seviye son 3 aylık periyotta borsalardan çıkan en yüksek seviye olarak karşımıza çıkıyor. Bu, Bitcoin’deki işlem güveninin pozitife döndüğünü gösteriyor. Genel olarak bakıldığında, 4.çeyrekler her zaman Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için iyi bir çeyrek oldu. Zincir üstü veri platformu Santiment’in raporu ise şu şekilde:

“30 Eylül’de 34.723 adet BTC’nin borsalardan ayrıldığı görüldü ve bu da 4. çeyreğe doğru bir yatırımcı güveni ipucu olabileceğini gösteriyor. En az bu kadar BTC’nin borsalardan ayrıldığı son zaman, fiyatların önümüzdeki 4 hafta içinde yüzde 22 arttığı 17 Haziran tarihiydi.”

Öte yandan lider kripto para birimi, diğer altcoin’lere kıyasla bir kez daha kripto güvenli liman olarak ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Santiment, Bitcoin’in işlem hacimlerinin Haziran ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını bildirdi. Diğer en güvenilir altcoin’lere bakıldığında ise işlem hacmindeki düşüş dikkat çekiyor. Santiment ise “Yatırımcıların çıkarları BTC gibi göreceli güvenli limanlara dönmeye başlarken, piyasanın geri kalanı daha az işlem hacmine sahip” sözlerini kullanıyor.

688 bin adet BTC satın alımı yapıldı!

Bitcoin 19.000 dolar seviyelerinin üzerinde kalmaya devam ederken, burada birçok güçlü yatırımcı da yer alıyor. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, 1,21 milyondan fazla adres 688.000 BTC satın aldı. Kripto analisti Ali Martinez şöyle açıklıyor:

“#BTC bu seviyede tutunamazsa, fiyatları 16.000 dolara veya daha düşük bir seviyeye göndererek bir satış gerçekleşebilir”.

Aynı zamanda, Bitcoin türevleri piyasası güç gösteriyor. Tüm açık BTC vadeli işlem pozisyonlarının yaklaşık 2/3’ü uzun süredir devam ediyor.

Ancak, Bitcoin’in S&P 500 ile güçlü bir korelasyon göstermeye devam ettiğini unutmamak gerekir. ABD hisse senedi piyasası daha fazla düşüş işaretleri gösteriyorsa, Bitcoin’de daha fazla fiyat düzeltme olasılığı var. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere BTC, 19,196.75 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku