Bitcoin Boğa Koşusunun İkinci Ayağı: İşte Beklenen Gerçekçi Fiyat!

1.003

Deneyimli analist PlanB tarafından oluşturulan S2FX modeli, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in boğa döngüsünün ikinci ayağında olduğunu gösteriyor. Ayrıca trader’ların davranışı, kripto boğa döngüsünün bir yıl daha devam edeceğini gösteriyor. Bitcoin, piyasada ortaya çıkan olumlu görünümlerin ardından 67.000 dolarlık eşiği geçtikten sonra Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Uzmanlara göre Bitcoin boğa döngüsü bir süre daha devam edecek

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in piyasadaki yükselişi büyük bir coşkuyla karşılandı. Crypto Twitter kullanıcı adını kullanan stoktan akışa modelinin yaratıcısı PlanB bir tweet’inde, Bitcoin’in ikinci ayak boğa koşusunun başladığını belirtiyor. Tweet’te PlanB, ağ halving’ini takip eden ayda Bitcoin’in geçmişini gösteren bir diyagram sunuyor. Dahası, PlanB, BTC yükselişe başlamadan önce benzer bir görüş paylaşarak boğa koşusu döngüsünün “en az 6 ay daha” devam edeceğini savundu. Ayrıca, Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin Fundamentals isimli podcast’inde kripto analisti Willy Woo mevcut boğa döngüsünün PlanB’nin verilerini güçlendirerek bir yıl daha sürebileceğini vurguluyor.

Woo, yüksek net değere sahip yeni yatırımcı türlerinin Bitcoin’in uzun vadeli sahipleri haline geldiğini ve satın alma davranışlarının tek yönlü zihniyete benzer olduğunu savunuyor. Ayrıca Willy Woo, bu yeni alıcı türlerinin Bitcoin fiyatını “altı haneli seviyelerin üzerine çıkarmaya” yardımcı olacağını belirtiyor. Arcane Research ise uzun süreli boğa koşusuna ek olarak, bültenlerinde borsalarda bulunan dolaşımdaki arzın “Ocak 2018’den bu yana görülmeyen seviyelerde olduğunu” belirtiyor. Son olarak, Twitter kullanıcısı Dux, insanların “bu ikinci ayağın ne kadar güçlü olacağını hafife aldıklarını” belirterek, katalizör faktörlerin bolluğu göz önüne alındığında Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmak için olumlu bir şekilde yerleştirildiğini belirtiyor.

PlanB, BTC’yi 135 dolara taşıyacak faktörleri listeliyor

Lider kripto para, Evergrande yatırım fiyaskosu da dahil olmak üzere genellikle küresel haberlerden etkilenebiliyor. Yeni ulaşılan ATH’sini koruyamayan BTC için Glassnode verileri, Bitcoin’in ATH’ye ulaşmasıyla birlikte trader’ların kâr elde etme fırsatını değerlendirdiğini ve merakla beklenen BTC ETF’sinin “haber satan” trader’lara bir örnek olabileceğini gösteriyor. Her iki durumda da piyasa duyarlılığı son yedi ayda en yüksek seviyesine ulaştı ve kullanıcıları yalnızca Bitcoin (BTC)’in geçen ay %45 oranında artmasının ardından kâr elde etmeye konumlandırdı.

Piyasa duyarlılığı olumlu bir duruma geçerken, Bitcoin’e yönelik olumsuz haberler, Nisan 2021’de olduğu gibi fiyatı neredeyse hiç etkilemedi. Bunların yanı sıra, Baakt ağındaki bankaların ve trader’ların Bitcoin ve kripto para teklifleri sağlamasına izin veren Mastercard, Bitcoin’in fiyat ivmesini güçlendirmeye hizmet ediyor. PlanB geçtiğimiz günlerde paylaştığı tweet’inde, Bitcoin’in 135.000 dolar eşiğine ulaşmasına yardımcı olabilecek bir dizi katalizör faktörü de ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Investing.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku