Bitcoin, Ayı Piyasasından Yeni Zirveye Ortalama Kaç Günde Ulaşıyor?

1.110

Kripto para YouTube kanalı InvestAnswers’ın analisti Bitcoin (BTC) hakkında konuştu. Ünlü analist yaptığı değerlendirmede, geçmiş verilere bakıldığında, Bitcoin’in toparlanmaktan çok uzak olmadığını söylüyor.

Bitcoin, düzeltme sonrası devasa kazançlar sağlanabilir

Analist, 405.000 YouTube abonesine, Bitcoin için ortalama düzeltmenin 89 gün sürdüğünü ve bu geri çekilmenin BTC’yi tepeden yaklaşık yüzde 57 oranında değer kaybettirdiğini söyledi. Analiste göre, düzeltmeden sonraki ortalama kazançlar, yüzde 362 gibi büyük oranlarda olabilir.

Analist ayrıca, bir düzeltmeden sonra Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için ortalama sürenin 257 gün olduğunu belirtiyor. Ancak bu sayı, 2017-2018 ve 2013-2015 yıllarında ayı piyasaları tarafından şişirildi ve toparlanması sırasıyla 1.079 gün ve 1.181 gün sürdü. 2011 ayı piyasasının da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması 631 gün sürmüştü.

Tarihsel veriler yeni ATH’lere işaret ediyor

InvestAnswers analisti, bu üç ayı piyasası toparlanma dönemi hariç tutulduğunda, Bitcoin (BTC)’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesi için geçen ortalama sürenin sadece 64 gün olduğunu vurguluyor. 30 bin doların Bitcoin’in destek seviyesi olduğunu söyleyen analist, sözlerine şunları ekledi:

 Bitcoin fiyatında 70 gün önce olduğumuz yere – 68.800 dolara geri dönecek miyiz? Evet yapacağız. Ne zaman olduğunu bilmiyorum ama yakında olabilir çünkü tarihsel olarak toparlanma 64 gün içinde gerçekleşir. Bunlar sadece rakamlar. Tarih. İşlerin artık çok daha uzun olduğunu biliyorum. Döngüler daha uzun ama aynı zamanda piyasalar da her zamankinden daha hızlı düşüyor ve çöküyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Birçok uzman Bitcoin (BTC)’in ayı piyasasına girmiş olabileceğini belirtirken, bazı analistler ve platformlar ise BTC’nin tekrar ivme kazanacağı konusunda iyimser görünüyor. BNN Bloomberg tarafından yayınlanan analize göre, Bitcoin’in fiyat hareketi, daha önce hiç olmadığı kadar ABD hisse senetlerini takip ediyor. Bu, BTC ve bosa arasındaki korelasyonun zirveye çıktığı anlamına geliyor. Açıklanana verilere göre, BTC ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 için 40 günlük korelasyon katsayısı neredeyse 0,66’ya ulaştı. Bu veri, 2010’dan beri Bloomberg tarafından bildirilen en büyük rakam. S&P 500 ile korelasyon da rekor seviyede. Borsalardaki düşüş BTC fiyatını da olumsuz yönde etkiledi. Ancak aynı şekilde Wall Street’teki bir toparlanma, BTC fiyatına tekrar ivme kazandırabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku