Binance Bu Altcoin’den Yağdı! Ünlü Şirket Satış mı Yaptı?

41

Lider kripto para borsası Binance, geçtiğimiz gün yüklü miktarda altcoin satın aldı. Borsanın büyük miktarda para transferi yapması, kullanıcıları satış yapılacağı konusunda endişelendirdi.

Binance, yatırımcıları endişelendirdi

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, Salı günü yüklü miktarda Shiba Inu (SHIB) satın alımı gerçekleştirdi. Glassnode tarafından izlenen verilere göre borsa, 28 Şubat’tan bu yana 1,8 trilyon SHIB’den fazla net giriş kaydetti. 16 milyon dolara tekabül eden bu tutar, yatırımcıları oldukça şaşırttı. Analistlerin yorumuna göre, Crypto.com’a ait olduğu varsayılan bir adresten her biri 900 milyar dolar tutarında olan iki SHIB transferi gerçekleşti. Kripto para borsaları bu gibi yüksek alım yaptığı durumlarda genellikle o varlığı satmayı hedeflerler. Bu sebeple kullanıcıların aklına ilk gelen şey, Binance’ın SHIB satışı yapacağı oldu.

Binance Bu Altcoin'den Yağdı! Ünlü Şirket Satış mı Yaptı?

Bunun üzerine analist Lookonchain attığı tweet ile Binance’ın aldığı tokenların bir kısmını satmaya hazırlandığını söyledi. Başka bir Twitter kullanıcısı, Binance’teki önemli girişler nedeniyle SHIB’i zararına sattığını söyledi. Görünen o ki lider kripto para borsasının yüklü miktarda SHIB satın alması, yatırımcıların çıkışa doğru koşmasına sebep oldu.

Crypto.com sessizliğini koruyor

Binance’ın ani bir şekilde yüklü miktarda SHIB satın alması kullanıcıları endişelendirirken, gözler Crypto.com’a yöneltildi. Singapur merkezli kripto para borsası olan Crypto.com’un iki ayrı işlemle lider borsaya 1,8 trilyon altcoin aktarması, kullanıcılar arasında panik dalgası yarattı. Henüz sessizliğini bozmamış olan Crypto.com, bu ayın başlarında sahip oldukları Shiba Inu miktarının tüm rezervlerinin %20’sini oluşturduğunu dile getirmişti. Bu da 558 milyon dolar değerinde SHIB anlamına geliyor. Beş dakika arayla aktarılan yüklü miktardaki para transferlerini ilk olarak Whale Alert platformu fark etti. Ardından bazı yatırımcılar varlıklarını elden çıkarmak için zararına satış yapmaya başladı.

Binance Bu Altcoin'den Yağdı! Ünlü Şirket Satış mı Yaptı?

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere, FTX’in iflası gibi olumsuz etmenler sebebiyle kripto dünyası çalkantılı bir süreçten geçmekte. Bu da Shiba Inu gibi bazı altcoinlerin düşmesine sebep oluyor. Özellikle Binance haberinin ardından da değer kaybeden altcoin, şu anda 0.000009176 dolar seviyelerinde. Yatırımcıların zararına satış yapmasına sebep olan bu transferin arkasındaki sebep henüz açıklanmadı. Fakat analistlerin birçoğu Binance’ın SHIB satışı yapmaya hazırlandığı görüşünde. Kripto dünyasında suların durulması beklenirken lider kripto para borsanın bir sonraki hamlesi merka konusu oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coindesk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku