BAT nasıl en çok kullanılan DeFİ tokenı oldu?

Abone Ol
BAT nasıl en çok kullanılan DeFİ tokenı oldu?
Emre Boran
 • 13 Temmuz 2020
 • Yazar:

   Compound DeFi alanını fethederken, BAT işlem hacminde ve fiyatında anormal bir artış görüldü.

   Blok zinciri analiz firması Flipside Crypto'nun son araştırmasına göre, Brave'nin tokeni BAT, 19 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe en çok kullanılan ERC-20 tokeni oldu. BAT tokeninden elde edilen 931 milyon dolarlık işlem hacmi, Ether ve Dai'nin toplam hacminden daha fazla oldu.

   BAT, Brave Browser kullanıcılarının reklam görüntülemesini teşvik etmek ve ödüllendirmek için kullanılan simge. Reklamları engellemenin arkasındaki fikir, reklamverenleri, reklamları izleyen ve kişisel verilerini paylaşan son kullanıcılarla gelir paylaşmaya teşvik etmek olarak özetlebilir.

   Brave, blok zinciri reklam alanında önemli bir aktör olsa da ve kripto yatırımcıları BAT ile sıklıkla işlem yapsa da fiyat ve ticaret hacmindeki en son artış anormal olarak nitelendirildi.

   Flipside Crypto'ya göre, BAT hacmindeki ve fiyatındaki son artış, Compound adlı başka bir DeFi projesindeki gelişmelere bağlıydı.

   Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Compound (COMP) , DeFi alanında ilgi odağı oldu. Yakı zamanda piyasaya sürülen COMP tokeni ticaretinin ilk haftasında yüzde 233 yükseldi.

  COMP, toplam değer açısından en büyük DeFi protokolü haline geldi.

   Flipside Crypto'dan elde edilen verilere göre, faaliyetteki artışın nedeni BAT gibi tokenlerin yüzde 30'luk bir faiz oranına sahip olması şeklinde açıklandı.

  İNORGANİK AKTİVİTENİN SAKINCALARI

  BAT kullanımındaki artış genel DeFi ekosistemine herhangi bir acil tehdit oluşturmuyor gibi görünse de, bu tür inorganik aktivitenin kolay gözden kaçan birkaç sonucu bulunuyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bat. defi. token. kripto para ile ilgili her şey

  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.