Ayı Piyasasına Rağmen Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor!
Ayı Piyasasına Rağmen Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor!

Ayı Piyasasına Rağmen Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir dalgalı hareket sergilese de, devam eden ayı piyasasına rağmen Bitcoin (BTC) cüzdanlarının sayısı günden güne artıyor! İşte detaylar…

Bitcoin yatırımcılarının sayısı günden güne artış yaşıyor!

Kripto para piyasası uzun bir süredir dalgalı grafikler çizerken, lider kripto para biriminin yatırımcıları BTC’ye sahip çıkıyor ve ayı piyasasının tam da ortasında Bitcoin cüzdanlarının sayısı istikrarlı bir şekilde artıyor. 27 Eylül tarihli güncel verilere göre, 42 milyondan fazla adres anlık olarak 4,5 milyon dolar değerinde BTC tutuyor. Verileri yayınlayan platformdan ise şu sözler geldi:

“42 milyondan fazla adres şu anda bir yıldan daha uzun bir süre önce 4,5 milyon dolar BTC tutuyor.”

Bir diğer yandan ilginç bir şekilde 16 Eylül’de Finbold, blockchain analitik platformu Glassnode’un verilerine göre, en az 0,01 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10.702.698’e ulaştığını bildirdi.

Finbold’un Eylül ayında, BTC’nin 2022’deki yüzde 60’lık fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin sahiplerinin yüzde 47’sinin kârda kaldığını ve birçok Bitcoin yatırımcısının devam eden ayı piyasasından etkilenmediğini bildirdiğini belirtmekte fayda var. Aslında, ağda oluşturulan yeni günlük Bitcoin adreslerinin sayısı, 14 Eylül’de 417.354 yeni adrese ulaşan bir artış kaydetti.

Bir diğer yandan kripto para piyasalarının yakından tanıdığı bir analist olan Ali Martinez, eğilimin piyasada yer alan yan yatırımcılardan gelen girdilere atfedilebileceğini belirtti. 16 Eylül’de bir tweet’te, “Bu, kenarda kalan yatırımcıların BTC’yi mevcut fiyat seviyeleri etrafında toplamaya olan ilgisinde bir artış olduğunu gösteriyor” dedi. Borsalardaki Bitcoin arzı, 2018’den bu yana ilk kez borsalarda yüzde 9’dan az BTC ile 4 yılın en düşük seviyesine ulaştığında, boğalar için iyi bir güven işareti.

BTC hala birçok kişi tarafından enflasyona karşı bir korunma olarak görülüyor

Bitcoin’in fiyatı, önemli düşüşlerin tanımladığı bir yılda 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışsa da, işlem hacmindeki son artış üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bazı yatırımcılar Bitcoin’i bir riskten korunma aracı olarak gördüğünden, diğerleri arbitrajdan yararlanmak için fiat para birimlerini satıyor. Bu yeni gelişme, Bitcoin’in vaadini gerçekleştirme ve enflasyona karşı korunma görevi gören temel ilkelerinden birini yerine getirme kapasitesini gösteriyor.

Ünlü Analist Plan B Daha Fazla BTC Satın Aldı! İşte Nedeni

Bir diğer yandan daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in fiyatı son 30 günlük süreçte yüzde 1,6 değer kazandı. Son 7 günlük süreçte ise yüzde 5 değer kazanan BTC, anlık olarak 20,111.37 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ayı Piyasasına Rağmen Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor!