featured

Axie Infinity ve Ronin Network Kurucularından Birinin Cüzdanı Hacklendi, 9,7 Milyon Dolarlık Ethereum Çalındı!

Axie Infinity ve Ronin Network'ün kurucu ortaklarından biri olan Jeff Zirlin'e ait iki kripto para cüzdanı, hacklenerek yaklaşık 9,7 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çalındı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimlerinin popülaritesi artarken, güvenlik endişeleri de beraberinde gelmeye devam ediyor.

Axie Infinity ve Ronin Network’ün kurucularından Jeff Zirlin’e ait iki kripto cüzdanının hacklendiği haberi, sektörü sarsmış durumda. PeckShieldAlert’in bildirdiğine göre, Zirlin’in hesaplarından yaklaşık 9,7 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çalındı.

Bu hack olayının ardından Ronin Network’ün bir diğer kurucu ortağı Aleksander Larsen, hızla bir açıklama yaparak Ronin köprüsünün güvenliği konusunda teminat verdi. Larsen, daha önce büyük bir hack olayı yaşamış olan Ronin köprüsünün yüksek güvenlik önlemleri altında olduğunu vurguladı. Ayrıca, şüpheli hareketler veya anormal büyüklükteki işlemler tespit edilirse köprünün durdurulacağını belirtti.

Jeff Zirlin de hack olayının ardından bir açıklama yaparak kişisel cüzdanlarının saldırıya uğradığını doğruladı. Ancak, saldırının Ronin köprüsü veya Sky Mavis’deki güvenlik zaafiyetlerinden kaynaklanmadığını belirtti. Zirlin, kişisel hesaplarının saldırıya uğradığını ve Ronin zinciriyle ilgili olmadığını vurguladı.

Axie Infinity (AXS) fiyatında yaşanan %3’lük düşüş, bu olayın piyasalara etkisini gösteriyor.

Bu olay, kripto dünyasında güvenlik endişelerinin ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Axie Infinity ve Ronin Network Kurucularından Birinin Cüzdanı Hacklendi, 9,7 Milyon Dolarlık Ethereum Çalındı!