featured

Analiz Şirketi “Altcoin Sezonu Yaklaşıyor” Dedi, Gerekçelerini Sıraladı

Bir analiz şirketinin iddiasına göre altcoin sezonunun başlamasından önce görülen "erken emareler" izlenmeye başlandı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse temalı kripto para projesi Starlink’in (STARL) altcoin geliştiricileri, projenin artık resmi olarak geliştirilmediğini duyurdu. Kurucular hariç tüm ekip projeden ayrılarak projenin ilerleyişinde beklenmedik bir kesintiye neden oldu.

Starlink topluluğuna hitaben yazılan açık mektupta, kalan ekip üyeleri bu karara yol açan koşullara ışık tuttu. Mektupta projenin karşılaştığı çeşitli zorluklar, özellikle de finansman kısıtlamaları ve projenin orijinal tokenomikleriyle ilgili sorunlar özetleniyor.

Yetersiz finansman nedeniyle ekip geçtiğimiz yıl boyunca yalnızca gönüllülere bağlı kaldı ve bu da öngörülen oyun ve metaverse deneyimini geliştirmek için istikrarsız bir ortama yol açtı. Dahası, kurucular tarafından fonların kötü yönetilmesi, mevcut ekibi sınırlı kaynaklarla baş başa bırakarak projenin geliştirme ve genişletme çabalarını sürdürme yeteneklerini engelledi.

STARL’ın başlangıçta uzun vadeli proje gelişimini yeterince destekleyecek şekilde tasarlanmamış olan tokenomiklerindeki eksiklikler de vurgulanıyor. Vergiler, ekip tahsisleri ve hazine kontrolü gibi mekanizmaların yokluğu, projenin mali zorluklarını daha da artırdı.

Bu aksaklıklara yanıt olarak ekip, kapsamlı bir yeniden markalaşma çabasıyla yeni bir oyun stüdyosu kurmaya yönelme kararı aldı.

Açıklamaya göre potansiyel yatırımcı ve ortaklardan gelen başlıca öneriler arasında, projenin geçmişteki ilişkilerden ayrılması için yeniden markalaştırılması, net bir ana hedef tanımlanması, sürdürülebilirlik için tokenomiklerin gözden geçirilmesi ve yasal sorunlara karışan önceki kurucular ve geliştiricilerle bağların koparılması yer alıyor.

STARL’ın geleceği belirsizliğini korurken, ekip önümüzdeki günlerde ve haftalarda güncellemelerin sağlanacağı konusunda topluluğa güvence verdi.

STARL altcoini merkezi borsalardan OKX, Gateio ve MEXC üzerinde listelenmiş durumda ve bu yazının yazıldığı anlarda 49 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analiz Şirketi “Altcoin Sezonu Yaklaşıyor” Dedi, Gerekçelerini Sıraladı