Analitik Firmasından Kritik Bitcoin Raporu: Bu Seviyelere Hazır olun

640

Geçtiğimiz haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen Bitcoin (BTC), 68.000 dolar seviyesine ramak kala geri çekilmeye başladı. 58.000 dolarlık desteği yeniden test ettikten sonra, lider kripto para birimi 61.000 dolara tırmansa da o zamandan beri bu seviyede kaldı. Tereddüte rağmen, piyasa analistleri hala Bitcoin’in yılı 100 bin dolar seviyesine yaklaşarak kapatacağına inanıyor.

BTC güçlü ellerde

Kripto piyasası istihbarat firması Decentrader, yakın zamanda 58.000 dolara geri çekilmesinin dijital varlığın yeni desteği olarak mayıs ayındaki başarısız çıkış seviyesini oluşturmasına izin verdiğine dikkat çekiyor. İstihbarat firması şimdi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in 80 bin ila 90 bin dolar seviyesine net bir koşu yapacağına inanıyor. Firma, yakın bir zaman önce konuya ilişkin olarak şu açıklamayı kaydediyor:

Teknik, piyasa döngüsü ve zincir bazında, BTC için bir sonraki büyük zorluk alanının 85.000 – 90.000 dolara yaklaşana kadar ulaşmayacağına inanmaya devam ediyoruz.

Kurumsal yatırım, Bitcoin’in fiyat hareketlerinde önemli bir faktör olmaya devam ediyor. En son veriler, kurumların daha fazla birikim yapmak için BTC’deki açmazdan yararlandığını gösteriyor. Haftanın başlarında MicroStrategy, 3. çeyrekte varlıklarına yaklaşık 9.000 Bitcoin (BTC) eklediğini açıkladı. 114.000’den fazla Bitcoin ile MicroStrategy, dünyanın en büyük halka açık kurumsal sahibi unvanına sahip oluyor. Dahası uzun vadeli bir Bitcoin boğası olan CEO Michael Saylor’a göre şirket bu yatırımlarını uzun vadede tutmaya devam edecek.

Kraken raporuna göre Bitcoin balinaları birikmeye devam ediyor

“Shocktober” başlıklı yakın tarihli bir Kraken raporu, Bitcoin balinalarının yoğun bir şekilde biriktiğini ve kolayca bir arz şokunu tetikleyebileceğini de gösteriyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere 100’den fazla BTC tutan balinalar hem varlıklarını hem de adreslerini artırıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’in raporu, geçtiğimiz ay adresler yüzde 1,6 artarken, toplu holdinglerde yüzde 0,25 artışla 720 milyar dolara yükseldiğini ortaya koyuyor.

Aynı birikim modeli madenciler için de tespit ediliyor. Kraken’deki araştırmacılar, büyük katılımcıların Bitcoin tuttuğunu belirtiyor. Öte yandan, küçük katılımcılar uygun koşullarda kâr elde ediyor. Ancak diğer veri noktaları, lider kripto para birimi ile ilgilenen kişilerin sadece balinalar ve kurumlar olmadığını gösteriyor. P2P platformlarından elde edilen Chainalysis verileri, dünya çapında benimsenmenin yüzde 880’in üzerinde hızla arttığını gösteriyor. Yazım sırasında, Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0,48 artışla 61.634 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku