Analistten Kritik Cardano Yorumu: Bu Şart!

94

Popüler bir kripto analisti, akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA)’nun başka bir yükselişe geçmek için aşması gereken önemli bir fiyat seviyesinin altını çiziyor.

Cowen’e göre Cardano bir sonraki test noktasıyla karşı karşıya

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, 721 bin abonesine Ethereum (ETH) rakibi Cardano’nun geçen yıl hem destek hem de direnç olarak 1,20 dolar civarında çok fazla zaman harcadığını söyledi. Altcoin projesinin, ADA için başka bir ralliyi körüklemeye yardımcı olmak için önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e ihtiyacı olabileceğini düşünüyor. Cowen konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulunuyor:

Eğer o seviyeye, yani 1,20 dolar eşiğine ulaşırsak, bunun ADA için oldukça büyük bir test olacağını düşünüyorum.

Kesinlikle tek başına savaşması gereken bir sınav değil. Açıkçası, Bitcoin’in kendi boğa piyasası destek bandını kırmada başarılı olup olmamasına bağlı olacak.

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Bitcoin’in boğa piyasası destek bandı, BTC’nin 20 haftalık basit hareketli ortalamasını (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamasını (EMA) birleştiren teknik bir göstergedir.

BTC’nin bir sonraki test bölgesi 45 bin ila 46 bin dolar arasında

Grafik gurusu, BTC’nin bir sonraki büyük testi olarak 45 bin ila 46 bin dolar aralığını şu şekilde gösteriyor:

Bitcoin kırılmada başarılı olursa, o zaman argüman, ADA’nın da kırılmada başarılı olma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde olacaktır.

Bununla birlikte, Bitcoin 45 bin dolar ile 46 bin dolar civarında boğa piyasası destek bandından reddedilirse, sahip olacağım genel beklenti, ADA’nın burada bir miktar direnç göreceği ve kendi boğa piyasası destek bandının reddedileceği yönünde.

Piyasanın bu aşamasındayken, yokuş yukarı bir savaş veriyoruz.

Cowen, Bitcoin boğa piyasası destek bandının altında kaldığında genel olarak altcoinlerin BTC işlem çiftine karşı genellikle kötü performans gösterdiğini söyleyerek şöyle sonuca varıyor:

Bitcoin, 29 Kasım 2021 haftasından beri bu seviyenin altında. 29 Kasım’dan bu yana Bitcoin/ADA değerlendirmesine bakarsanız, gerçekten çok muhteşem bir şey yapmadı.

Zaten kendi boğa piyasası destek bandının altındaydı ve o zamandan beri aşağı indi, boğa piyasası destek bandına çıktı, reddedildi ve sonra geri düştü.

Belki de 2.500 veya 2.600 satoshi (1,07 dolar ile 1,11 dolar arasında) arasında başka bir test için gidiyoruz.

Şu anda Cardano yüzde 12,90 oranında arttı ve 1,10 dolardan fiyatlandı, Bitcoin ise 42.897 dolardan yatay işlem görüyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku