Analistten kritik Bitcoin Yorumu: Boğa Piyasası

2.089

Bitcoin (BTC)’e olan talep artışı, piyasanın şu anda boğa sezonunda olduğunu gösteriyor. Yılın başından bu yana, birçok trader kendilerini bir boğa piyasasına hazırlarken, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’de yaygın bir birikim oldu. Ayrıntıları Kriptoarena.com olarak bu yazımızda sizin için inceliyoruz.

Yatırımcıların piyasaya duyduğu güven artışı

Birçoğu hala bir boğa piyasası beklerken, genel kripto para piyasasında bildirilmeye devam eden olumlu olaylar göz önüne alındığında, boğa piyasasında olduğumuz biliniyor mu? En iyi Bitcoin trader’ı ve analist Willy Woo şunları söylüyor:

Bitcoin yatırımcı talebinin ısı haritası gibi. @glassnode tarafından sağlanan zincir üstü verilerin algoritmik sinyal işlemesini kullanıyor. Boğa piyasasındayız, çoğu bunu henüz bilmiyor.

En iyi kripto para sınıfına olan talep, yatırımcıların Bitcoin’e güven duymasıyla birlikte geçtiğimiz ay hızla arttı. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı tam ölçekli bir işgal ilan etmesinin ardından Şubat ayında Bitcoin fiyatının 33 bin doların altına düştüğünü ve piyasada paniğe neden olduğunu ve Bitcoin Fear & Greed Index’in aşırı korkuya işaret ederek 25’in altına düştüğünü hatırlayın. Bununla birlikte, yatırımcıların Bitcoin’e olan güveni, 55’e yükseldikten sonra geçen hafta fırladı, bu da trader’ların davranışlarında açgözlülük olduğunu gösteriyor. Şu anda, endeks hafifçe nötr bir seviye olan 48’e düştü.

Bu arada, Bitcoin’in fiyatı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında kaydedilen seviyelerden muazzam bir şekilde yükseldi. Geçen ayın çoğu bölümünde 40 bin doların altında işlem gören BTC, 40 bin dolar fiyat seviyesinin üzerinde rahatça yerini alıyor. Bitcoin geçen ay yüzde 19,6 arttı ve fiyatı birkaç bin dolar kaybetmeden önce geçen hafta yaklaşık 48 bin dolara yükseldi. Coingecko verilerine göre BTC şu anda büyük borsalarda 45.241 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin piyasasında artan talep görülüyor

Piyasanın şu anda boğa mevsiminde olduğunu gösteren birkaç gelişmeyle birlikte, yatırımcıların Bitcoin’e olan iştahı arttı. Popüler kripto para birimi zincir üstü metrik veri sağlayıcısı Glassnode’dan alınan verilere göre, en az bir BTC’ye sahip adres sayısı 833.242 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Adres sayısı, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün ardından Şubat 2022’nin başından beri artmaya devam etti.

Bu arada MicroStrategy, toplam BTC yatırımını 5,84 milyar dolar değerinde 129.218 Bitcoin’e getiren 4.167 BTC daha ekleyerek bu hafta Bitcoin biriktirme çılgınlığına devam etti. Ek olarak, Terra Blockchain’inden sorumlu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), geçen ay stablecoin için rezerv olarak 10 milyar dolar değerinde BTC satın alacağını açıkladı. Şimdiye kadar şirket 1,4 milyar dolar değerinde BTC satın aldı ve hala 10 milyar dolarlık hedefe ulaşmak için daha fazla fon toplamaya kararlı görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku