Analist Shiba Inu Fiyatını Uçuracak Faktörü Açıkladı
Analist Shiba Inu Fiyatını Uçuracak Faktörü Açıkladı

Analist Shiba Inu Fiyatını Uçuracak Faktörü Açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı yatırımcılar bugünlerde Shiba Inu (SHIB) konusunda karamsar görünüyor. Köpek temalı kripto para, Ekim ayının sonundan bu yana değerinin yaklaşık üçte ikisini kaybetti. Ancak diğerleri iyimserliğini koruyor. Token’ın fiyatının istikrar kazanmış gibi göründüğünü ve hatta geçen ay yüzde 20’den fazla arttığı belirtiliyor. Shiba Inu için bazılarının yükseliş görüşünü haklı çıkarabilecek önemli bir dönüm noktası bulunuyor.

Yaklaşan bu büyük katalizör sayesinde Shiba Inu fiyatı fırlayacak mı?

Watcher Guru News web sitesi geçen hafta birkaç önemli Shiba Inu geliştiricisiyle bir dizi konu hakkında konuştu. Ancak bir tanesi özellikle yoğun ilgi görüyor. Shiba Inu ekibinin Archangel olarak bilinen önemli bir üyesi, ShibaSwap 2.0’ın SHIB token’larının yakılmasına izin veren bir özellik içereceğini açıkladı. ShibaSwap 2.0, Shiba Inu’nun kendi merkeziyetsiz kripto para borsasının planlanan yeni versiyonudur. Konu hakkında Archangel şunları belirtiyor:

Platformun kullanım oranıyla birlikte yanma oranını artırmak istiyoruz. Bu, platformu kullandıkça arzı yavaş yavaş azaltmakla ilgili olacak.

Birçok Shiba Inu destekçisi, token için sağlam bir yakma stratejisi bekliyor. Şu anda dolaşımda 549,1 trilyon SHIB token’ı var. Bunu yakma yoluyla azaltmak, kalan kripto paraların değerini artıracaktır. ShibaSwap 2.0’ın kesin lansman tarihi henüz açıklanmadı. Ancak bu yılın ilk yarısında geleceğine dair bazı spekülasyonlar var. Yeni yakma mekanizması ne kadar büyük bir katalizör olabilir? The Motley Fool analistlerinden Keith Speights’a göre ShibaSwap 2.0’da yakma özelliğinin token’a olan ilgiyi artırması mümkün görünüyor. Ve herhangi bir kripto para birimine daha yüksek ilgi, genellikle fiyatının yükselmesine de neden oluyor.

ShibaSwap 2.0 büyük bir katalizör görevi görebilecek mi?

Ancak SHIB token’larının gerçekte ne kadar yakılacağını göreceğiz. Büyük miktarda token yanmasını bekleyen herkesin hayal kırıklığına uğraması muhtemeldir. Archangel, gerçekçi olmayan beklentilere soğuk su döktü. Örneğin, SHIB token’larının yüzde 90’ının yakılmasının söz konusu olmadığını söyledi. Yine de, herhangi bir önemli miktarda yakma işlemi, Shiba Inu (SHIB)’nun fiyatını artıracaktır. Diğer tüm dış faktörleri bir kenara bırakırsak, token’ın fiyat hareketi, yanma seviyesi ile doğrudan ilişkili olmalıdır. Yatırımcılar için daha iyi bir yaklaşım, sahip olabileceği tüm potansiyel katalizörlere bakmak olacaktır. The Motley Fool analistlerinden Keith Speights’a göre iyi haber, Shiba Inu’nun gerçekten de 2022’de çok sayıda potansiyel katalizöre sahip olması. Bir katman-2 çözümü olan Shibarium’un piyasaya sürülmesi, özellikle meme token’ın fiyatı için bir ateş yakabilir.

Shiba Inu için oyun yeteneklerinin geliştirilmesi, bir başka olası katalizördür. Çevrimiçi borsalar tarafından artan benimsenme özellikle, Robinhood Markets’in SHIB’yi desteklemeye başlama olasılığı masadaki bir başka olası büyüme faktörüdür. Ve daha da fazla katalizör olabilir. Watcher Guru’nun etkinliğinin sonuna doğru, SHIB’nin Discord moderatörü (Queenie olarak bilinir), önemli Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın kendisine “Bir şeyler geliyor ve sonsuza dek takdir edilecek” yazan bir sohbet mesajı gönderdiğini söyledi. Bu “bir şeyin” ne olabileceğine dair hiçbir ayrıntı ortaya çıkmadı. Bunların hiçbiri mutlaka Shiba Inu’nun fiyatının tekrar yükseleceği anlamına gelmez. Kötümserler token konusunda haklı olabilir. Ancak hiç kimse, yolda en azından bir toparlanmayı teşvik etme potansiyeline sahip birkaç gelişme olmadığını iddia edemez.

Bu makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasası oldukça spekülatiftir ve piyasa büyük ölçüde düzenlemeye tabi değildir. Bu nedenle yatırım yaparken risk altında olduğunuzu bilmeniz ve iyi bir araştırma yaparak karar vermeniz gerekir. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer altcoin makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Shiba Inu Fiyatını Uçuracak Faktörü Açıkladı