Analist: Bu Altcoin SHIB’den Daha Mantıklı Bir Yatırım

2.971

Shiba Inu (SHIB), üç haftadan kısa bir sürede yüzde 85 ve geçen yıl boyunca yüzde 300.000’den fazla değer kazandı. Ancak ABD’li yatırım şirketi The Motley Fool analistlerinden Anders Bylund’e göre Shiba Inu uzun vadeli ciddi bir yatırım gibi görünmüyor. Analist SHIB yerine, genişleyen kripto pazarında gelecek vadeden bir altcoin olarak Gala (GALA)’yı öneriyor. Kriptoarena.com olarak analistin bu iddialarını inceliyoruz.

Gala (GALA) nedir?

Analist Anders Bylund’e göre Shiba Inu’dan daha iyi bir yatırım olabilecek bir altcoin olan Gala bir oyun ekosistemine güç sağlamak için tasarlanmış bir Blockchain sistemi olarak biliniyor. Oynanabilir ilk Gala oyunu, klasik bir oyun olan SimCity’yi hatırlatan Town Star adlı bir kasaba simülatörüdür. Ancak, Town Star oyuncuları, Gala Blockchain aracılığıyla oynadıkları dijital dünyaya sahip olurlar. Oyun, benzersiz oyuncu avatarlarını temsil eden bir dizi tahsil edilebilir NFT’leri içeriyor. Yaklaşan Gala oyunları, Blockchain tabanlı oyun sistemlerini tahsil edilebilir NFT’lerle birleştiriyor. Ancak oyun platformları değişiyor. Bir başlık, oyuncuya karşı oyuncu kule savunma oyunu olurken bir diğeri, oyuncuların kendi tanklarını tasarlayıp kontrol ettiği üçüncü şahıs bir kavga oyunudur.

Geliştirilmekte olan bir Gala oyunu, The Walking Dead’e dayanan çok oyunculu bir macera oyunu olarak biliniyor. Oyuncular ayrıca, Gala tabanlı NFT’ler aracılığıyla o oyunda arazi ve silah gibi varlıklara sahip olabiliyorlar. Teknik açıdan bu altcoin, Ethereum’un kendisinin ve Binance Smart Chain ağının çapraz uyumlu sistemleri üzerinde çalışan bir Ethereum (ETH) token’ı olarak çalışıyor. Gala, bu ikili platformun üzerinde, üç farklı Blockchain ağının süreç yönetimi işlevlerini birleştiren benzersiz bir düğüm sistemi çalıştırıyor. Bazıları bu tasarımı aşırı karmaşık olarak adlandırırken başkaları bu altcoin’i sofistike ve güvenli olarak görüyor.

Analiste göre bu altcoin projesini SHIB’den daha iyi kılan özellikler neler?

Gala Games projesinin arkasındaki insanlar, video oyun endüstrisinde büyük tecrübelere sahip kişiler olarak biliniyor. Kurucu Eric Schiermeyer, FarmVille, Mafia Wars ve Words With Friends gibi hitlerin arkasındaki şirket olan mobil oyun uzmanı Zynga’nın kurucu ortağıydı. Analist Bylund’e göre bu altcoin, daha fazla oyun geliştirme ve beta testlerinden geçerek, sonunda tamamen oynanabilir oyunlar olarak piyasaya çıktıkça değer kazanabilir. Gala token’ı, oyun tasarımcılarına tamamen yeni bir düzeyde oyun içi varlık takibine erişim sağlıyor. Ayrıca analist Gala topluluğunun token’larını daha sonra daha büyük metaverse fikrine bağlamasını öngörülebilir olarak değerlendiriyor.

Hızla değişen kripto para sektöründe uzun vadeli başarı asla garanti edilmez. Ancak analiste göre Gala, Blockchain tabanlı video oyunlarına umut verici bir yaklaşım gibi görünüyor. Özellikle, iki yüksek kaliteli akıllı sözleşme platformunun üzerinde üçlü zincir sistemi çalıştırmanın getirdiği çok katmanlı veri güvenliği ve esnek işlem gerçekleştirebilmesi bu altcoin projesinin en önemli özellikleri arasında sayılabilir. Ayrıca, Schiermeyer’in eşsiz endüstri deneyimi oyunun kurallarını değiştiren bir avantaj gibi görünüyor. Analist Gala’da küçük bir pozisyonla başlamak ve oyun ekosistemi geliştikçe biraz daha yatırım yapılabileceğini belirtiyor. Bylund’e göre Gala, hala gelişme aşamasında olmasına rağmen Shiba Inu’dan daha mantıklı bir yatırım olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku