Analist: 3 Altcoin 2022’ye Damgasını Vurabilir

154

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimleri ve Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi popüler meme kripto paralar manşetlerin çoğunu ve trader’ların yoğun ilgisini çekme eğiliminde olsa da, büyük ölçüde fark edilmeyen birçok iyi fırsatın olabileceği 18.000’den fazla kripto para birimi bulunuyor. Gizli mücevher olabilecek muhtemelen hiç duymadığınız üç altcoin projesine Kriptoarena.com olarak bu yazımızda yer veriyoruz.

1. Filecoin (altcoin FIL)

Bu listedeki en büyük piyasa değerine sahip altcoin projesi yaklaşık 3,6 milyar dolar değerindeki Filecoin (FIL). Bu altcoin projesi veri depolamayı kolaylaştıran eşler arası bir ağ üzerinde çalışıyor. Ağdaki kullanıcılar, diğer kişilerin verilerini güvenli bir şekilde depolamak için kendi cihazlarında ekstra depolama alanı sağlıyor. Ağ, bu dağıtılmış bulut depolama için normal veri depolama şirketlerinden daha iyi fiyatlar sunuyor. Farklı depolama seçenekleri sunan farklı türde sağlayıcılarla, ağın müşterileri, yedeklilik, erişim hızı ve maliyet kombinasyonunun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayanı seçebiliyor. The Motley Fool analisti Bram Berkowitz’e göre, bu ağların gerçekten sürdürülebilir hale gelmesi için gelişmesi gerekiyor, ancak Blockchain teknolojisini ödemeler dünyasının dışında uygulayan ağların, çok fazla farklılaşma ve potansiyel sunan Blockchain evreninin bir alanı olabileceğini belirtiyor.

2. Harmony One (altcoin ONE)

Harmony (ONE), 1,4 milyar dolarlık piyasa değeri olan nispeten yeni bir Blockchain ağıdır. Teknik açıdan, son derece sağlam bir ağdır. Harmony, diğer Blockchain ağlarının başarılı bir şekilde ölçeklenmesini engelleyen birçok sorunu çözdüğüne, ağ tıkanıklığı sorunlarından kaçındığına ve aynı zamanda Blockchain’lerin çekiciliğinin anahtarı olan merkeziyetsizlik yönünü koruduğuna inanıyor. İşlemleri onaylamak ve yeni bloklar oluşturmak için ağını Blockchain veritabanının alt kümeleriyle çalışan birden fazla doğrulayıcı grubuna bölen, parçalama adı verilen bir teknik kullanıyor.

Harmony, kendi ağında saniyede 2.000 işlem gerçekleştirebilir; bu, Visa’nın işleyebileceği sayıya benziyor. Ancak Harmony, ağının bir gün saniyede 10 milyon işlemi, işleme kapasitesine sahip olabileceğine inanıyor. Harmony ayrıca, işlemleri doğrulamak için doğrulayıcıların hisse token’larına sahip olmasını içeren yeni bloklar oluşturmak için bir hisse kanıtı konsepti üzerinde çalışıyor. Bu, kriptografik bulmacaları çözmek için çok fazla bilgi işlem gücü kullanan Bitcoin gibi Blockchain ağlarının başladığı iş kanıtı madenciliği konseptlerinden çok daha enerji verimli. Tüm bu bileşenler, Harmony’nin “gas ücretlerini” (işlemleri tamamlama maliyetini) diğer ağlara kıyasla düşük tutmasını sağlıyor.

3. Zcash (ZEC)

2,1 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Zcash (ZEC), gizliliğe odaklanan Blockchain ağında çalışan bir kripto para birimidir. İlk Blockchain ağları geliştirildiğinde, temel hedeflerden biri, internet erişimi olan herkesin para gönderip almasına izin veren kapsayıcı bir sistem oluşturmaktı. Bir diğeri de merkeziyetsiz bir sistem oluşturmaktı. Böylece tek bir otoritenin ağdaki para transferi üzerinde çok fazla gücü olmayacaktı. Ancak bir Blockchain doğası gereği halka açık bir defter olduğundan, bir Blockchain’de yapılan işlemleri tam olarak korumak mümkün değildir.

Zcash, kullanıcıların işlemleri herkese açık veya özel olarak başlatabilecekleri bir ağ oluşturdu. Kullanıcılar bunu, bir işlem için özel bir “Z adresi” veya genel bir “T adresi” kullanarak yapabilir. Tüm işlemler halka açık defterde hala görülebilir, ancak iki Z-adresi arasındaki işlemler, şifrelenmiş işlem miktarlarını veya notları göstermez. Z-adresleri ve T-adresleri de birbirleri arasında işlem gönderebilir. Gizliliğe değer veren kullanıcılar için Zcash çekici bir seçenektir. İlginç bir şekilde, oluşturulabilecek maksimum Zcash token sayısı 21 milyondur yani Bitcoin’e benzer toplam arza sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku