Analist: 2 Altcoin Ripple (XRP)’dan Daha İyi Performans Sergileyecek!

3.394

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, altcoin Ripple (XRP) hala bir davanın ortasında olmasına rağmen, yaklaşık 35 milyar ABD doları toplam piyasa değeri ile piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminde yer alıyor. The Motley Fool analistlerinden Daniel Da Costa, XRP’nin zaten çok büyüdüğünü ve önünde hala dava süreci gibi tehlikeler olduğunu belirterek, XRP’den çok daha iyi performans sergileyebilecek iki altcoin projesi olduğunu söyledi. 

Bu altcoin, yıllarca XRP’den daha iyi performans gösterebilir 

Analistin listesindeki ilk altcoin Tezos (XTZ). Tezos gelecek vadeden akıllı sözleşme uyumlu blockchain ağıdır. Ancak ona bu kadar potansiyel veren şey, teknolojisini özerk bir şekilde yükseltebilmesidir. Bu büyük bir avantajdır çünkü hard fork ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Yeterli sayıda XTZ sahibi bir değişikliği uygulamak isterse, değişiklik kendi başına oylanabilir ve güncellenebilir. 

Word of Tezos’un etkileyici teknolojisi ve sürekli gelişme yeteneği hızla yayılıyor. Birçok tanınmış şirket ve kuruluş şimdiden ortak olarak kaydoldu. Popüler giyim şirketi Gap bile yakın zamanda altcoin Tezos’ta NFT’leri başlattı. Analiste göre, tüm bu nedenlerle, Ripple ile olan dava nasıl olursa olsun, XRP’den daha iyi performans gösterebilecek bir kripto para birimi arıyorsanız, Tezos ana adaylardan biridir. 

Ripple davayı kazansa bile MATIC daha iyi bir yatırım gibi görünüyor 

Analiste göre  XRP’den daha iyi performans göstermesi beklenen bir diğer altcoin Polygon (MATIC). Polygon, Tezos’a çok benzeyen başka bir akıllı sözleşme uyumlu blockchain ağıdır. Polygon aslında Ethereum için bir katman-2 ölçekleme çözümü olarak inşa edildi. Bu nedenle, Ethereum yükseltmelerini beklerken ve oldukça sıkışık bir ağla uğraşırken, Matic’in toparlanma potansiyeli oldukça yüksek. 

Ethereum üzerinde çalışan dApp’lerin ve diğer DeFi altcoin projelerinin çoğu artık Polygon’da kullanılabilir. Ayrıca, MATIC’i göndermenin maliyeti genellikle bir sentten daha az olduğu için, bahşiş ve ödemeler için kullanılması da bir olasılıktır. Analiste göre bu da MATIC’in Ripple’dan daha iyi performans göstermesi için başka bir neden. Son olarak analist MATIC ve XTZ için şunları söyledi:  

Yıllarca sahip olabileceğiniz yüksek kaliteli bir altcoin satın almak istiyorsanız, bence MATIC, XRP’den çok daha fazla büyüme fırsatı sunuyor. Ripple, SEC tarafından açılan davayı kazanırsa, XRP fiyatı kesinlikle yükselebilir. Ama, Ripple davayı kaybedebilir de. Bu da onu bugün hala riskli bir yatırım haline getiriyor. Bu nedenle, MATIC ve XTZ uzun vadede çok daha iyi yatırımlar olduğuna inanıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku