Altın Yatırımcıları Dikkat: İzlenecek Seviyeler Çıktı!

148

Altın fiyatları, Noel Arifesinden önce haftalık zirve civarında hafif teklifini korumayı başarıyor. Ayrıca riskli piyasa duyarlılığı savaşları, alıcıları test etmek için son zamanlarda daha sıkı getiriler sağladı. Satıcıların kontrolleri yeniden ele geçirmek için güçlü engelleri aşması gerektiğini belirten deneyimli analist Anil Panchal ise altına yönelik analizlerini paylaşıyor.

Noel öncesi piyasaları etkileyen önemli olaylar neler?

Altın fiyatları, Noel tatili sırasında piyasa oyuncularının yeni ipuçları için mücadele etmesiyle 1.810 dolar civarında haftalık en yüksek seviyesini yeniledi. Sarı metal alıcıları başlangıçta Omicron olarak adlandırılan Güney Afrikalı covid varyantının yanı sıra ABD Başkanı Joe Biden’in Build Back Better (BBB) adlı projesi ​​ile mücadele konusunda iyimserliklerini dile getirdiler. Ancak, daha güçlü ABD verileri, Hazine getirilerini aylık zirveye taşıdığından, bu durum sonrasında alıcıları zorladı.

ABD Senatörü Joe Manchin’in Build Back Better Act’ın mevcut versiyonuyla ilgili müzakerelere karşı çıkmasının yanı sıra, altın alıcılarını ayrıca Çin-ABD ilişkilerini çevreleyen karamsarlık ve yakın zamanda onaylanan covid hapları konusundaki şüpheler de zorluyor. Bununla birlikte, analist Anil Panchal’a göre piyasadaki temkinli iyimserlik göz önüne alındığında boğaların üstünlüğü var. Ancak ayılar yeni ipuçları beklerken giriş için pusuda bekliyor.

Analiste göre altın fiyatı için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Analist Anil Panchal’a göre grafikler, altın fiyatlarının 1.804 dolar ve 1.809 dolar civarındaki kilit engelleri çoktan aştığını, ancak 1.814 dolar civarındaki haftalık en yüksek seviyeyi geçmekten kaçındığını gösteriyor. Bununla birlikte, en son gelişmeler, Bollinger Band dört saatlik üst, önceki haftalık en yüksek ve bir günlük R1 pivot noktası içeren 1.814 doları hedefliyor. Panchal’a göre bunu takiben, değerli metalin bir haftalık R1 pivot noktası da dahil olmak üzere 1.823 dolar seviyesine yükselmesine dikkat etmek gerekiyor. Ancak analiste göre, aylık yüzde 61,8 Fibo’nun yanı sıra Temmuz ve Eylül aylarında işaretlenen en yüksek seviyelerden oluşan 1.834 dolar seviyesi, daha fazla ilerlemeye meydan okuyacak.

Kriptoarena.com olarak analizlerini yakından takip ettiğimiz Anil Panchal’a göre, bir günlük Fibonacci yüzde 38,2, dört saatlik SMA 200 ve bir günlük üst Bollinger Bandı, ani düşüşü 1.809 dolar civarında sınırlayacak. Ayrıca kısa vadeli kilit destek görevi gören 1.804 dolar seviyesi, bir günlük Fibonacci yüzde 61,8, Bollinger Band bir saat daha düşük ve dört saatte SMA 10’u kapsıyor. Altın fiyatlarına ilişkin analizleri ile bilinen Panchal’a göre teklif 1.804 doların altına düşse bile, bir günlük SMA 50 ve bir haftalık Fibonacci %23,6’sı, teklifi bir günlük SMA 10 ve bir haftalık Fibonacci yüzde 38,2’si olan 1.791 dolara yönlendirmeden önce aşağı yönlü ek bir filtre sunacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku