Altın Fiyatı Yönünü Nereye Çevirdi? İşte Seviyeler!

65

Altın ve gümüş fiyatları, rekor düzeyde yükselen ABD enflasyon raporunun ardından Çarşamba günü öğle saatlerinde ABD ticaretinde küçük kazançlar kaydetti. Bu hafta ham petrol fiyatlarında büyük bir ralli ve bu gün daha düşük bir ABD doları endeksi, hafta ortasında değerli metaller için piyasa güçleri dışında yükseliş gösteriyor. Haziran altın vadeli işlemleri en son 6.80 dolar artışla 1.982.90 dolardan, May Comex gümüşü ise 0.245 dolar artışla ons başına 25.975 dolardan işlem görüyordu.Kriptoarena.com olarak, ünlü piyasa analistiJim Wyckoff’un, altın fiyatı için yaptığı değerlendirmeleri ve piyasa hakkındaki görüşlerini aktarıyoruz…

Piyasaya genel bakış ve altın fiyat analizi

Bu sabah bildirilen Mart ayı ABD üretici fiyat endeksi, Şubat ayına göre yüde1.4 artış yaşadı. Yıllık ÜFE, rapor için rekor bir ölçüm olan yüzde 11,2 arttı. Salı günü ABD Mart ayı tüketici fiyat endeksi, yıllık yüzde 8’in biraz üzerinde bir artışla 40 yılın en yüksek ölçümü oldu. Küresel hisse senedi piyasaları bir gecede güçlenmek için karıştı. ABD hisse senedi endeksleri öğlen saatlerinde daha güçlü. Hisse senedi tüccarlarının odak noktası kurumsal kazanç raporlarıdır. Nymex ham petrol vadeli fiyatları bugün daha yüksek ve varil başına 103.00 dolar civarında işlem görüyor. ABD doları endeksi, bir gecede iki yılın en yüksek seviyesini gördükten sonra gün ortasında düştü. 10 yıllık ABD Hazine bonosunun getirisi şu anda yüzde 2,65’i getiriyor .

 Altın Fiyatı Yönünü Nereye Çevirdi?

Teknik olarak, Nisan vadeli altın fiyatları bugün dört haftanın en yüksek seviyesini gördü. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 2.000,00 dolar seviyesinde, katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların’ın bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.915,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç bugünün yükseği 1.985,80 dolarda ve ardından 2.000,00 dolarda görülüyor. İlk destek bugünün en düşük seviyesi 1.966.30 dolar ve ardından 1.950.00 dolar seviyesinde görülüyor.

Gümüş ve bakır için fiyat analizi

Gümüş vadeli işlem boğaları ivme kazanmış olabilir. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları Mart’ın yükseği 27.495 dolar/ons ile sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, kapanış fiyatlarını Mart’ın düşüğü 24.045 dolarda sağlam desteğin altında tutmak. İlk direnç 26.16 dolarda ve ardından 26.50 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek bugünün en düşük seviyesi olan 25,53 dolar ve ardından 25,00 dolar olarak görülüyor.

Bakır bugün 15 puan 470,85 sentten kapandı. Fiyatlar bugün orta aralıkta kapandı. Bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları Nisan’ın yükseği 486.00 sent ile sağlam teknik direncin üzerine iterek kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, kapanış fiyatlarını Mart’ın düşüğü 446.85 sent ile sağlam teknik desteğin altında tutmak. İlk direnç 476,55 sentte, ardından 480,00 sentte görülüyor. İlk destek 465,00 sentte ve ardından bu haftanın düşüğü 462,40 sentte görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku