Altın Analisti Sıraladı: Bu Seviyeleri Görebiliriz!

288

Güvenilir liman olarak görülen altın fiyatları gün içinde kısmen sakin kalıyor. Sarı metal gün içinde yüzde 0,27 oranında 4,79 dolar düşerek 1787,38 dolardan işlem görüyor. Deneyimli analist Christopher Lewis sarı metalin önümüzdeki günlerde ulaşmasını beklediği seviyeleri açıklıyor.

Analist, piyasalardaki duraklamanın mantıklı olduğunu düşünüyor

Değerli metal altının fiyatları, piyasadan belirli bir miktar likidite çekileceğinden perşembe günü seans sırasında oldukça sakindi. Bununla birlikte usta analist Christopher Lewis, vadeli işlem piyasasının normal bir süre için açık olacağını ifade ediyor. Dahası, altın piyasaları, çok sayıda dalgalı davranış görmeye devam ettiğimiz için perşembe günkü işlem seansı sırasında inişli çıkışlı bir hareket sergiliyor.

Usta analist ayrıca altının önemli bir trend çizgisine sahip olduğunu, bu yüzden bu seviyede oyalandığını görmenin büyük bir sürpriz olmaması gerektiğini hatırlatıyor. Lewis ayrıca altın piyasasının bundan hemen önce oldukça büyük ölçüde satıldığını ve bu sebeple piyasalardaki duraklamanın oldukça mantıklı olduğunun da altını çiziyor. Analist böylece, bir tür kısa vadeli iyileşme elde edileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte analiste göre, bu noktada herhangi bir rallinin sadece bir satış fırsatı olması çok muhtemel görünüyor.

Analistin altın fiyat tahmini

50 günlük hareketli ortalama (MA) şu anda 200 günlük ma’nın altına geçmeye çalışıyor. Analist Lewis’e göre bu yüzden büyük bir düşüş eğiliminde olan ​​“death cross” oluşumunu elde etmek mümkün görünüyor. Analist ayrıca genel olarak ABD dolarına dikkat etmek gerektiğini, çünkü doların güçlenmeye devam etmesinin, altının kendi değerine ters düşeceğini ifade ediyor. Lewis, altın fiyatı 1820 dolar seviyesine ulaşana kadar satın alma konusunda rahat olmayacağını da ekliyor. Çarşamba seansının en düşük seviyelerinin altına düşülmesi durumunda ise, altının 1725 dolar seviyesine doğru düşerken başlangıçta 1760 dolar seviyesine bakmasının çok muhtemel olduğunu belirtiyor.

Deneyimli analist ABD doları için genel temel resim değişmediği sürece, altın fiyatlarının nasıl yükseleceğini veya daha büyük bir hareketi göremediğini ifade ediyor. Son satışın oldukça acımasız geçtiğini belirten Lewis, tipik olarak bu tür hareketlerin bir boşlukta gerçekleşmeyeceğini düşünüyor. Kriptoarena.com olarak sıklıkla analizlerine başvurduğumuz analist Christopher Lewis son olarak, çoğu Amerikalı trader’ın cuma günü aktif olmayacağını ve bu sebeple piyasanın da oldukça sakin olacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku