Altcoin’lerinizi Satıp Bitcoin (BTC) Almanın Zamanı Geldi mi?

43

Kripto para çılgınlığı, yakında herhangi bir durulma belirtisi göstermeden topluluk üyelerini sert bir şekilde vurdu. Hem Bitcoin hem de piyasanın altcoinleri, son zamanlarda büyük düzeltmeler yaşadı. İşte Van de Poppe’nin konuya ilişkin analizleri…

Bitcoin yükselirken, BTC’yi altcoinler ile takas etmek doğru bir seçim mi?

Bitcoin, Nisan ayında bir ATH’ye ulaştığından bu yana yüzde 40’tan fazla düştü. Ancak görünüşe göre, bu kara bulutlar en azından şimdilik dağılmış olabilir. BTC’nin bu durumu on-chain analiz platformu Santiment tarafından şu şekilde vurgulandı:

Bitcoin balinaları BTC birikimlerini devam ettirme konusunda yavaşlamıyor. Yaklaşık bin BTC tutan bu adreslerin sahip olduğu tokenlerin yükseliş trendi devam ediyor. Bu, boğalar için güçlü bir güven göstergesi. En önemli pay sahiplerinin ceplerini doldurduğunu görüyoruz.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda, önde gelen kripto analisti ve trader Michaël van de Poppe sıklıkla konuşulan spekülasyonlara açıklık getirdi. Hollandalı trader videoda en iyi altcoinlere dikkat çekti.

Ethereum / Bitcoin paritesi

Yazım sırasında Bitcoin (BTC)’den sonraki en büyük kripto para olan Ethereum 2.400 dolar civarında işlem görüyor. Yaklaşık yüzde 3,5’lik bir artış gördükten sonra bazı düzeltmeler gelmesine rağmen, yükseliş hissiyatı devam ediyor. Van de Poppe bu konuda şöyle diyor:

Şimdiye kadar Ethereum için her şey yolunda görünüyor. Sadece BTC paritesinde konsolide oluyor. Bu altcoinlerin öldüğü anlamına gelmez. Bu aşamada altcoinleri Bitcoin ile takas etmemelisiniz. Şu anda altcoinlerin etkisi, BTC’nin artan ivmesinden kaynaklanıyor. Altcoinler, BTC yatay işlem gördüğünde veya bir süre konsolide olduğunda yükselecek. Genel olarak momentumu başlatabilmemiz için bir sıkıştırma periyodu elde etmek yalnızca an meselesi.

Cardano / Bitcoin paritesi

Bitcoin (BTC)’den sonraki beşinci en büyük kripto para birimi olan Cardano şüphesiz çeşitli analistler tarafından en çok tanınanı. Cardano (ADA) son 24 saat içinde yüzde 4 civarında bir miktar gerilemiş olsa da analist aşağıdaki çizelgeye atıfta bulunarak şunları söyledi:

Sonunda girebileceğiniz en son giriş seviyelerine geliyoruz. Bu, genel olarak FOMO’dan neden her zaman kaçınmanız gerektiğini gösteriyor.

Litecoin / Bitcoin paritesi

Piyasanın Bitcoin (BTC)’den sonraki 13. en büyük kripto parası, fiyat hareketinde önemli bir artış gördü. 24 saat içinde yüzde 9’luk bir düşüşle 173 dolar civarında işlem görüyordu. Analist bu durumu ise şöyle ifade ediyor:

Litecoin geriliyor olabilir ama direnci reddediyor. Bu yüzden grafikte 4300 sat civarında çok kritik bir seviyede tutmak istiyoruz. Oldukça çılgın bir piyasa.

Bununla birlikte, Litecoin’in buradaki 100 günlük MA’da iyi bir toparlanma kaydettiğinin altını çizmekte fayda var. Sonuç olarak şu anda odak noktası Bitcoin. Van de Poppe’ye göre ortaya çıkacak muhtemel iki senaryo ise şöyle:

Bitcoin bir süre daha sabit kalırsa, altcoinler tekrar yükselecek. ANCAK, 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, sonraki aşamada veya belki de önümüzdeki ay, altcoinleri hedeflememek gerekir çünkü muhtemelen eşdeğer BTC paritesine kıyasla çökecekler.

Analizinin sonunda ise Van de Poppe, altcoinlerin Bitcoin ile değiştirilmemesi gerektiğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku