Aktif Cardano Cüzdan Sayısı Rekor Kırdı: İşte Kısa Vadeli Fiyat Beklentisi!

98
Cardano (ADA), son zamanlarda durgun bir fiyat hareketi izlerken, Alonzo güncellemesi sonrası beklenen fiyat artışını gerçekleştiremedi. Ancak, ADA tutan cüzdan sayısı rekor seviyelere ulaştı.

Cardano cüzdan sayısı, yüzde 1200 artış kaydetti

Cardano Vakfı’nın verilerine göre, bir yıl içinde, cüzdan sayısı, yüzde 1200 artış kaydederek 190 binden 24 Aralık 2021 itibariyle 2,5 milyon cüzdana çıktı. ADA, piyasa değeri bakımından 6. sırada yer alıken, ekosistemde meydana gelen birkaç güncelleme de projeye olan ilgiyi artırdı. Genel olarak, güncellemeler, ADA’nın yatırımcılardan daha fazla ilgi görmesine neden olan rallisi için bir katalizör görevi gördü. Geçen yıl boyunca, ADA yaklaşık yüzde 870 oranında ralli yaptı. 2021 yılının başlarında Cardano Vakfı, topluluğu genişletemeye odaklanacaklarını belirtirken, bunu başarmış görünüyor. Doğal olarak, yeni cüzdan sayısı, ağdaki gerçek kullanıcı sayısında bir artış getiriyor.

Cardano (ADA)'da Ağ Etkinliği Artıyor: Analistten Çarpıcı Açıklama!

Cüzdanlardaki önemli artış, potansiyel olarak mevcut ADA yatırımcılarının çoğunluğunun, ekosistem tam merkeziyetsizleğe doğru hareket ederken küçük miktarlarda ADA tutan perakende yatırımcılar olduğunu gösteriyor. Ek olarak, Cardano Blockchain’inde DEX’lerin piyasaya sürülmesi de ADA cüzdanlarının sayısının artmasında önemli bir faktör olarak rol oynadı. Özellikle Cardano, ağın yüksek ücretleri nedeniyle Ethereum’dan önemli oranda kullanıcı çekti. 2021’de, geliştiriciler Ethereum’dan daha iyi ürünler sunmaya başladıktan sonra ADA, Ethereum’a bir alternatif olarak görülmeye başlandı.

CoinMarketCap topluluğu, ADA’nın yıl sonuna kadar 2,40 dolara ulaşacağını öngörüyordu

Akıllı sözleşme işlevinin başlatılması, Cardano ağ etkinliğini etkileyen önemli bir özellik haline geldi. Bu doğrultuda, bir başarı olarak ortaya çıkan akıllı sözleşme işlevselliğini kullanan yatırımcı sayısında artış oldu. Bir önceki raporumuza göre, 8 Aralık itibariyle, Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler platformu Plutus’a dayalı akıllı sözleşmelerin sayısı 888’e ulaşmıştı.
Cüzdan sayısı potansiyel olarak, devam eden ağ geliştirme sürecinde ADA’nın değerinin artmasını bekleyen yatırımcılarla birlikte ralli beklentilerine işaret ediyor. Bu doğrultuda, CoinMarketCap kripto topluluğu, ADA’nın yıl sonuna kadar 2,40 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmüştü. An itibariyle, ADA son 7 günde yüzde 16 değer kazanarak 1,40 dolardan işlem görüyor.Bununla birlikte, piyasa son zamanlarda kayıplardan biri olarak ortaya çıkan ADA ile artan oynaklık yaşadı. Daha fazla Cardano haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku