Akropolis (AKRO) Nedir?
Akropolis (AKRO) Nedir?

Akropolis (AKRO) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımı yapan yatırımcıların yakından takip ettiği Akropolis (AKRO) hakkında incelemelerde bulunduk. Bu yazımızda kriptoarena.com olarak, AKRO coin nedir, amacı nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Akropolis (AKRO) Nedir?

Akropolis (AKRO), DeFi ürünleri oluşturmak amacıyla çeşitli araçlar sağlamaktadır. AKRO, Akropolis ağının kripto para birimi olarak bilinmektedir. AKRO, Akropolis ağında ödünç verme ve alma işlemlerini mümkün kılmaktadır. Ayrıca token bunun gibi uygulamaların kullanılmasını sağlayan özel bir araçtır. Akropolis (AKRO), AkropolisOS yardımı ile DeFi ürünleri oluşturmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Akro aynı zamanda yerel yönetim token’ı olmasıyla beraber yatırımcılara oy hakkı kazandıran bir yönetişim birimi olarak ta bilinmektedir.

Amacı Nedir?

AKRO projesinde amaç yatırımcıların Akropolis ağı üzerinden inşa edilmiş olan ürünlerden yararlanabilmelerine olanak sağlamaktır. Projenin amaçlarından biri de AKRO sahiplerine Sparta ve Delph adı verilen iki farklı ürünün avantajlarından yararlanmalarına olanak sağlamaktır. Yatırımcılar sparta ile faiz geliri elde edebilirler. Ayrıca birikim üzerinden yeni token kazanmak için Delph ürününü kullanmalarına olanak sağlanmaktadır.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her projenin avantajlarını ve dezavantajlarını iyice anlamak gerekmektedir. Bu projede avantajlar incelendiğinde göze ilk çarpan, Sparta geliridir. Sparta Akropolis ağındaki Sparta ürününü kullananlara, ellerindeki AKRO token’ı ihtiyacı olduğu kadarını borç vermeye olanak sağlamaktadır. Bu özellikte verilen borcun geri ödemesini faizli almaya yaramaktadır. İşlem sonunda borç veren yeni token’lar kazanacaktır. İkinci olarak, Delph kazancı göze çarpar. Akropolis üzerinden Delph ürününü kullananlar, token’ları kilitleyebilmektedir. Ayrıca belirli bir kitleme süresisonunda yeni token’lar kazanmak mümkündür. Bu da yatırımcıya pasif gelir imkanı sağlamaktadır. Üçüncü olarak, ağın hızı ve düşük masrafı göze çarpmaktadır. AKRO token kripto para cüzdanları arasında transfer edilebilmektedir. Ayrıca takas işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bu işlemlerde düşük masraf ve kısa bekleme süresi oldukça önemlidir. Ağ bu açıdan oldukça avantajlıdır. Dördüncü ve son olarak, Akropolis (AKRO), Binance, Huobi Glaobal, KuCoin gibi kripto para borsası platformlarında işlem görmektedir. Bu da token’ı global çapta tanınır bir hale getirmektedir.

Dezavantajlara gelirsek ilk olarak, özerk finans mantığı göze çarpar. Akropolis ağında bir kullanıcı olan herkes, özerk bir finans kuruluşu olarak görülmektedir. Yani bu görüş projenin temel mantığında DeFi protokollerini başlatmayı ve yönetmeyi tamamen yatırımcıya bırakmaktadır. Bu yüzden mantık deneyimli kişilere daha fazla hitap etmektedir. Ancak acemileri için karmaşık bir sistem olarak yorumlanmaktadır. İkinci olarak, ağa saldırı riski bulunmaktadır. AKRO token, sanal cüzdanlarda saklanırken çevrimiçi koşulda bulunmaktadır. Ayrıca ağda ortaya çıkabilecek bir saldırı bütün yatırımları tehlike altına sokacaktır. Bununla beraber yatırımlar donanım cüzdanlarında saklanarak, risk ortadan kaldırılabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Akropolis (AKRO) Nedir?