ABD’nin Virginia Eyaletinden Çarpıcı Kripto Para Hamlesi!

58

Virginia Senatosu Cuma günü oybirliğiyle, eyaletteki bankaların ilgili riski yönetmek için yeterli kaynağa sahip olmaları koşuluyla kripto para saklama hizmetleri sunmalarına izin verecek bir yasa tasarısını onayladı. Tasarı, Virginia Valisi Glenn Youngkin tarafından imzalandıktan sonra yürürlüğe girecek. Tasarı, bankaların müşteriler için cüzdan anahtarlarını elinde tutmasına etkin bir şekilde izin veriyor ve daha çok büyük kripto yatırımı olan kurumsal yatırımcılara yönelik olduğu görülüyor.

Kanun tasarısı, Virginia’daki kripto yatırımını artırmayı amaçlıyor

263 no.lu Kanun tasarısı, kripto para birimlerinin artan popülaritesinden yararlanmak amacıyla Delege Christopher T. Head tarafından destekleniyor. Fox News Baş Temsilcisi konuya ilişkin olarak şu ifadeleri paylaştı:

Devlet tarafından kiralanan bankaların kripto para biriminin koruyucusu olma yeteneğini kodlayarak, bu Virginia’yı ülkede bu yeteneği mevzuat yoluyla bankalara sağlayan ilk ülke yapacak.

Hareket, kriptoyu düzenlemek için acele eden ABD eyaletlerinin artan eğiliminde bir başka adıma işaret ediyor. Konu Federal düzeyde tanınırken, pek çok eyalette kripto konusunda kapsamlı düzenlemeler yoktur. Geçen ay Colorado, Bitcoin ve diğer popüler altcoinleri vergi ödemelerinde olarak kabul etmeye başlayacağını ve bunu yapan ilk eyalet olduğunu söyledi. 2021 yılına kadar kripto para ticaretinde yaşanan patlama, birkaç devletin uygun düzenleme yoluyla yatırımcıları çekmeye çalıştığını da gösterdi. Ulusal Eyalet Yasama Meclisleri Konferansı’ndan elde edilen veriler, 33 devletin 2021’de kripto ile ilgili mevzuat çıkardığını belirtiyor. Wyoming ve Arizona ayrıca vatandaşların kriptoda vergi ödemesine izin verecek faturalar öneriyor. Arizona’nın ayrıca, Bitcoin’i eyalette yasal ödeme aracı haline getirmeyi amaçlayan bir teklifi var. New York Belediye Başkanı Eric Adams da ilk üç maaş çekini kripto olarak almayı kabul etmişti.

Kurumsal olarak kripto para saklama hizmetleri

Kripto saklama, normal bir cüzdandan farklıdır ve daha çok kurumsal yatırımcılara yöneliktir. Şu anda Coinbase, kripto saklama hizmetleri sunan en büyük oyunculardan biri, ancak Virginia’nın hamlesi artık sektördeki rekabeti artırabilir.

Diğer bazı borsalar ve bankalar da 2021’den bu yana saklama hizmetleri sunmaya başladı. Cüzdan anahtarlarını bir saklama sağlayıcısı ile korumak, kişinin kripto para birimlerine ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor ve anahtar sahibi, müşteri için kripto pazarlarına ana erişim noktası haline geliyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku