ABD’de Enflasyon 40 Yılın Zirvesinde: Uzmanlardan Kritik Bitcoin Yorumu

1.386
Tarihsel olarak, Bitcoin (BTC) artan enflasyona tepki olarak geniş kazanımlar elde etti. BTC yatırımcıları, Federal Rezerv’in artan enflasyona tepkisini göz önünde bulundurarak varlığı enflasyona karşı bir korunma olarak görüyor. ABD tüketici fiyatlarındaki artış, 1982’den bu yana en hızlı artış oldu ve Federal Rezerv’deki endişeleri körükledi.

Enflasyon, Bitcoin (BTC)’e yarayacak!

ABD tüketici fiyatları, 40 yılın en hızlı artışıyla yüzde 7,5 yükseldi. Ani yükseliş, Federal Rezerv üzerindeki politikayı sıkılaştırma baskısını artırdı. Federal Rezerv’in ekonomik koşullara tepkisi, yatırımcının Bitcoin ve kriptoya yönelik duyarlılığını etkileyebilir. Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Aralık 2021 ile aynı hızda yüzde 0,6 artış kaydetse de, enflasyonda önemli bir artış oldu. Sınırlı arzı nedeniyle, yatırımcılar Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak görüyorlar. Yatırımcılar belirsizlik zamanlarında BTC’ye akın ettiğinden, enflasyon Bitcoin’de uzun süreli kazançlar için bir itici güç olarak hareket etti.

Analistler, Federal Rezerv’in agresif bir şekilde faiz oranlarını önceki tahminlerin üzerinde artırmasını bekliyor. Yakın tarihli bir toplantıda, Federal Rezerv Mart 2022’de başlayarak faiz artırımlarına işaret etti. Uzmanalr, kripto para piyasasında ve Bitcoin fiyatındaki son iki haftadaki toparlanmanın, Federal Rezerv’in artan enflasyona tepkisi tarafından körüklendiğine inanıyor. Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma görevi gördüğü fikri teorik olduğu için eleştirilse de, Prosper Trading Academy CEO’su Scott Bauer, BTC rallisine kısmen katkıda bulunabileceğine inanıyor. Bir kripto analisti ve trader olan ”FeraSY1”, Bitcoin fiyatının 38.758 doların üzerinde kalması durumunda 49 bin doların bir sonraki hedef olabileceğine inanıyor. Analist, 4 saatlik mumda aşağı yönlü bir sapma kaydetti. Analist, bir Ters Baş-Omuz formasyonuna işaret etti ve düşüş eğiliminden sonra bir yükseliş öngörüyor. FXStreet analistleri, varlık 50 bin doları hedeflerken Bitcoin fiyatının düşebileceğini tahmin ediyor.

 ABD’de ilginç gelişmeler yaşanıyor

ABD’nin Tennessee eyaleti Temsilciler Meclisi’ne, devlet kurumlarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra, NFT’lere yatırım yapmasına izin verecek bir yasa tasarısı sunuldu. Yasa kabul edilirse, ABD’de devlet kurumlarının kripto para yatırımı yapabilmesi bir ilk olarak tarihe geçecek.

Ekonomist: Dijital Dolar ABD Ekonomisinin Kaderini Değiştirebilir!
 

Tennessee Temsilciler Meclisi üyesi Jason Powell, devlet kurumlarının Bitcoin, diğer kripto para birimleri ve NFT’lere yatırım yapmayı öneren bir tasarı sundu. 2 Şubat’ta yürürlüğe giren Tennessee House Bill 2644’e göre Powell, yatırımlar listesine kripto, Blockchain ve NFT’ler eklenerek için değiştirilmesini önerdi. Milletvekilleri tasarıyı daha fazla değerlendirilmek üzere 8 Şubat’ta Meclis Finans Komitesi’ne atadılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku