7 Uzman Son Noktayı Koydu: Bitcoin Ayı Piyasasında mı?

1.508
Bitcoin (BTC) 40 bin doların altında işlem görürken, herkesin aklındaki soru henüz ayı piyasasında olup olmadığımız. 7 uzman, bu konuda görüşlerini bildirdi.

Ortak görüş: Bitcoin ayı piyasasına girmiş olabilir

İlk olarak kripto para borsası Gemini’nin başkanı ve kurucu ortağı Cameron Winklevoss, ”“Sakin olun ve HODL yapmaya devam edin. 35 bin dolar seviyesi daha önce Bitcoin’e yatırım yapmayanlar için büyük bir fırsat sunuyor. Aynı hatayı iki kez yapmayın. Bitcoin alın” açıklamasını yaptı. 7 uzman arasındaki tek olumlu görüş, Winklevoss’tan geldi. Ortak girişim sermayesi şirketi Placeholder’un yöneticisi ve ünlü Cryptoassets kitabının yazarı Chris Burniske ise ”Ayı piyasına girmek, tıpkı bir topu basamaklardan aşağı fırlatmak gibidir. Top, her yere çarptığında zıplar. Ancak, yine de sonunda yer çekimi kazanır. Bitcoin, ayı piyasasına girdi” ifadelerini kullandı. ,
Dev Platformdan Endişelendiren Bitcoin Raporu: Ayı Piyasası!
Hedge fonu Sibilla Global Fund’ın yöneticisi Lorenzo Di Mattia dün verdiği röpörtajda,  “Bence bu, nihai ayı piyasası. Hükümet müdahalesini bir kenara bıraksak bile, yeni kripto arzı çok büyük. Şu anda yaklaşık 17 bin tane altcoin var. Bitcoin’deki ‘sınırlı arz’ hikayesi açıkça bir yanılsamadır. Farklı bir adla da olsa, benzer hatta daha iyi özelliklere sahip sınırsız sayıda token oluşturulabilir.” fikrini savundu. OANDA Group’ta kıdemli piyasa analisti müşterilere yolladığı bir raporda, ”“Bitcoin hızla bir konsolidasyon aşamasından, bir kaosa dönüştü. Trader’lar, hisse senetlerindeki kaosun ardından ve gelecek haftaki FOMC politika toplantısından önce portföyleri riskten arındırıyor. “ açıklamasını yaptı.

”Fed bizi fakirleştiriyor”

Teknik analist Mark Arbeter ise “yüzde 50 kayıp, tekrar aynı seviyeye gelmemiz için yüzde 100 artış kaydetmemiz gerektiği anlamına gelir. Yeni bir alım söz konusu olduğunda, aşırı satım koşullarımız var ve Bitcoin oldukça yıpranmış görünüyor. 100 haftalık hareketli ortalamasına 31.600 dolara yaklaşıyor ve 30 bin dolar seviyesinin hemen altında çok iyi bir destek olabilir. Ben sadece bu potansiyel destek alanlarına güveniyorum.” ifadelerini kullandı. Bu hafta verdiği bir röportajda kripto para yatırımcısı ve danışmanı Eloisa Marchesoni ise, “Bana göre bir ayı piyasasının içindeyiz. Yatırımcı hissiyatı da bunu gösteriyor. Hisse senetleri dünya tarafından oldukça iyi bilinir, Bitcoin ve kripto para birimleri ise yeni bir varlık sınıfı. Bana göre, iyimser olursam, Bitcoin 25 bin dolar civarında bir seviyeye düşecek. En kötü senaryoda ise, 5 bin veya 10 bin dolar olabilir” şeklinde kötümser bir tablo çizidi.
ABD Bu Kampanyayı Konuşuyor: Bitcoin ve Bisklet!
Marchhesoni “Ether’e gelince, eğer iyimser olursam Ether’in 1.800 dolara çakılacağını düşünüyorum. Ya da en kötü durum senaryosu 800 dolara veya 1.000 dolara gidebilir.” açıklamasını yaptı. Twitter’da yakından takip edilen yatırım danışmanı Daniel Cheung ise  “Fed bizi bir süre zengin etti, şimdi yine fakirleştiriyor.” diyerek Bitcoin için karamsar bir izlenim verdi.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Nasdaq.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku