5 Uzman Forbes’a Konuştu: Bitcoin Hangi Yöne Gidecek?

1.635

Bitcoin (BTC) fiyatları bugün 40 bin doların altına düştü ve iki haftanın en düşük seviyelerine ulaştı. Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içinde 39.477.09 dolara seviyelerini gördü. BTC yeniden düşüş trendine girerken, birkaç uzman siyasi belirsizliğin piyasaları nasıl etkilediğini anlattı BTC fiyatının bundan sonra ne olacağı konusundaki öngörülerini paylaştı.

Bu destek seviyesinin kırılması, yeni bir düşüşü işaret olabilir

IDX Digital Assets CIO’su Ben McMillan, dünkü aşağı yönlü fiyat hareketini, “büyük ölçüde Ukrayna hakkında devam eden belirsizliğin yanı sıra ABD Başkan’ının kripto düzenlemesine ilişkin yürütme emri nedeniyle teknik bir satış” olarak nitelendirdi. Kripto duyarlılığı veri sağlayıcısı Trade The Chain’in araştırma analisti Nick Mancini de Bitcoin fiyatındaki düşüşe değindi ve şunları söyledi:

Bitcoin teknik analizi, kilit likidite seviyelerini 38.700 dolar ve 37.000 dolar olarak gösteriyor, bu da bu seviyelerde çok fazla alım ilgisi olduğu anlamına geliyor. Bitcoin 40 bin doları tutamazsa, bu seviyeleri hafta sonuna kadar test etmesi muhtemel görünüyor.

Gerber Kawasaki Wealth & Investment Management’ın yatırım danışmanı Brett Sifling ise Bitcoin fiyat hareketi üzerine yaptığı açıklamada şunları bildirdi:

Aşağı yönde dikkat edilmesi gereken iki ana seviye olduğunu düşünüyorum. İlk seviye, 24 Ocak’ta 33 bin doların hemen altına inen bu mevcut düzeltmenin en düşük seviyesi. Bir diğer önemli seviye, 2021’in başından beri büyük bir destek seviyesi görevi gören 30 bin dolar civarında olacak. Bu 30 bin dolarlık destek seviyesinin kırılması, başka bir büyük düşüşe işaret edebilir.

Bitcoin direnç seviyeleri ve kilit noktalar

Sifling ayrıca direnç seviyeleri hakkında da konuştu ve şunları belirtti:

Boğaların kontrolü yeniden ele geçirmesi için, 60 bin dolara ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir hamle yapmadan önce 50 bin dolar seviyesinde veya üzerinde bir destek oluşturmasını bekliyoruz

Düşüşün nedenlerinden bahseden McMillan de, bazı potansiyel direnç noktaları hakkında da şu yorumu yaptı:

Bitcoin, 40 bin dolar ile 45 bin dolar arasındaki kilit seviyeler arasında işlem görüyor ve her iki taraftaki kopuşun ardından muhtemelen bu yönde sürekli bir hareket gelecek

Omuz baş omuz modeli neyi işaret ediyor

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, sıklıkla bir trendin tersine çevrilmesine işaret eden bir tür grafik oluşumu olan omuz baş omuz modeli hakkında şunları söyledi:

Bitcoin günlük grafiğinde çok net bir omuz baş omuz var. Model, başarısız 45 bin rallisi ve ardından düşüşle doğrulandı. Bir sonraki büyük seviyeler 36.700 ve 34.000. 36.700, 45 bin civarında duran en son yukarı hareketin kalkış noktasıydı.

Noble ayrıca kilit destek sağlayabilecek başka fiyat seviyelerinden de bahsetti ve şunları belirtti:

34 bin de ilginç bir nokta. Temmuz 2021’de 34 bin, bu düzeltmenin son büyük düşüş haftasının en yüksek seviyesiydi. BTC bu seviyeden büyük bir şekilde sıçrayabilir.

Digital Capital Management genel müdürü Tim Enneking, Bitcoin fiyatını etkileyen temel değişkenlerin yanı sıra Bitcoin (BTC)’nin yakın gelecekte görünümü için ne anlama gelebileceğini açıkladı:

40 bin dolar psikolojik olarak önemli bir seviye olsa da, bunda gerçekten sihirli bir şey yok. Son zamanlarda kripto alanında haberler genel olarak iyi olsa da, SPX ile son zamanlardaki gerçekten sinir bozucu yüksek korelasyon, Ukrayna’nın bekleyen (ve görünüşte kaçınılmaz) Rus işgaline odaklanan jeopolitik endişelerle birleştiğinde BTC üzerinde gerçekten baskı oluşturuyor. Bu baskı BTC’nin üç temel tezine zarar veriyor: (1) güvenli liman, (2) korelasyonsuz ve (3) enflasyondan korunma. İçimdeki kripto iyimseri, Ukrayna’nın işgali gerçekleştiğinde fiyatın (fiat hisse senedi piyasaları ile) düşeceğini, ancak daha sonra fiat piyasalarından daha hızlı toparlanacağını söylüyor. Ancak bunun görülmesi gerekiyor.”

Daha fazla Bitcoin haberi için KriptoArena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak forbes.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku