21 Metrik İncelendi: Analistten Kritik Bitcoin Yorumu!

765
Bitcoin (BTC) yatırımcıları endişeli günler geçirirken, önde gelen bir analist, neredeyse tüm teknik ölçümlerin BTC fiyatında yükselişi işaret ettiğini savunuyor.

 

21 metrik, Bitcoin için yükselişe işaret ediyor

Kripto para platformu Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, Bitcoin fiyatı için önem arz eden 21 adet metriği inceledi. Analiste göre, bu veriler Bitcoin’in ivme kazanması için yeterli. BTC, FED toplantısı sonrası açıklanan yeni kararların ardından dün geç saatlerde hisse senetleriyle bearber yükseldi. 49.300 dolara kadar ulaşan BTC, yatay yönde hareket etmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Korku ve Açgözlülük endeksi 29 seviyesinde korkuya işaret ediyor. Bu da piyasasın hala risk altında olduğu anlamına geliyor. Filbfilb’e göre, bu endeks gerçekleri yansıtmıyor olabilir. Analist, satış dalgasının olmaması, madenci verileri ve ana metriklerin Bitcoin lehine olduğunun altını çizdi.

 

Popüler kripto para analisti TechDev, kısa vadede fiyat artışını desteklemek için birkaç önemli faktörü vurgularken, açıklamaları diğer analistlerin yorumlarıyla uyumlu. Bunlardan biri olan stokastik göreceli güç endeksinin (RSI), Bitcoin tarihi boyunca yerel diplerde bir boğa görevi gördüğü kanıtlanmıştır.
Vailshire Capital Management’ın kurucusu ve genel müdürü Jeff Ross için  RSI’nin artık izlenmesi gereken önemli bir grafik olduğunu söylüyor.

 

Pandemi ve enflasyon, BTC’ye ivme kazandıracak

Yükselen enflasyon dünya çapında hükümetleri rahatsız ediyor. ABD tüketici enflasyonu Kasım ayında kırk on yılın en yüksek seviyesine yükseldi. ABD‘yi son on yılın en yüksek enflasyonunu gören İngiltere izledi. Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları yeni önlemler almaya çalışıyor, ancak hükümetler tarafından yapılan para basımının ve yeni COVID varyantının enflasyonu daha da kötüleştirmesi bekleniyor. Uzmanlara göre, bu durum Bitcoin için fırsat olabilir.

Ana akım piyasanın korku karşısında arka planda kaldığı bu zor zamanlarda, kripto para piyasası yeni zirvelere yükseliyor. Bu, yılın başında, ikinci COVID dalgasının finansal piyasaların yanı sıra ülkeleri genel olarak felç etti, ancak kripto para piyasası yeni zirvelere ulaştı. Piyasa uzmanları, Bitcoin (BTC)’in özellikle bu yıl boyunca kurumsal yatırım açısından büyük bir artış kaydettikten sonra enflasyon riskinden koruma olarak işlev göreceğine inanıyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku