2 Uzmanın Bitcoin (BTC) Açıklamaları Heyecan Yarattı!

474

Bitcoin (BTC) 2021 yılında yeni ATH’sine ulaştı. Peki, 100 Bin dolar seviyelerine ulaşması beklenen Bitcoin’i yeni yılda neler bekliyor? İşte uzman görüşleri… 

Uzmanlar, Bitcoin Spot  ETF’nin onaylanmasını bekliyor 

 Piyasa uzmanları, 2022’nin Bitcoin (BTC) için, 2021’e oranla daha iyi bir yıl olacağını düşünüyor. Kripto borsası Luno’nın kurumsal gelişim ve küresel genişlemeden sorumlu başkan yardımcısı Vijay Ayyar, Amerika Birleşik Devletleri’nin 2022’de ilk spot BTC borsada işlem gören fonu (ETF)’yi  onaylayacağından emin olduğunu söylüyor ve konuyla ilgili şunları belirtiyor: 

 Bu yıl başlatılan Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si, yüzde 5-10 civarında olan sözleşmeleri devretme ile ilgili yüksek maliyetler göz önüne alındığında, yaygın olarak perakende dostu olarak kabul edilmemiştir. Artan baskı, 2022’de  Bitcoin Spot ETF’nin onaylanacağına işaret ediyor, çünkü pazar artık bunu destekleyecek kadar büyük ve olgun durumda.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için başvuruda bulunmuştu ve uzmanların birçoğu, SEC’in önümüzdeki yıl en az bir teklifi onaylayacağı konusunda iyimser durumda. Kripto konusunda uzmanlaşmış, New York merkezli sertifikalı bir mali müşavir olan Kate Waltman da, Bitcoin’in 2022’nin ilk çeyreğinde 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor ve konuyla ilgili şunları söylüyor:

Gezegendeki en bilgili uzmanlar, 2022’nin ilk çeyreğinde veya daha erken bir tarihte, Bitcoin’in 100.000 dolar olacağını tahmin ediyor 

 Teknik göstergeler önümüzdeki haftalarda iyileşme gösterebilir 

Bitcoin (BTC)’in teknik göstergeleri, lider kripto para biriminin son haftalardaki düşük performansı nedeniyle şu anda negatif. MACD çizgisi hala düşüş bölgesinde, RSI ise Bitcoin’in piyasada satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Ancak uzun vadeli göstergeler Bitcoin’in iyi performans gösterdiğini gösteriyor. BTC, 200 günlük basit hareketli ortalamasının üzerinde 47.272 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in önümüzdeki yıl daha iyi performans göstermesi beklendiği için teknik göstergeler önümüzdeki haftalarda iyileşme gösterebilir. 


Ocak ayına kadar, Çin’den gelen satış baskısının sona ermesi ve Bitcoin (BTC)’nin’in fiyatının yükselmesi bekleniyor. Bu gerçekleştiğinde, MACD ve RSI pozitif bölgeye geri dönecektir.  Sonuç olarak, Bitcoin’in önümüzdeki yıl nasıl performans göstereceğini tüm yatırımcılar heyecanla beklemeye devam ediyor.   

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak www.fxempire.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku