2 Uzmandan Shiba Inu Tavsiyesi: Sırada Ne Var?

7.296

Adını bir Japon köpek ırkından alan Shiba Inu (SHIB) kripto sahnesine girdiğinden beri şaşırtıcı bir oranda büyüyerek hem yatırımcıların hem de meraklıların ilgisini çekti. İnanılmaz fiyat artışı ve popülaritesiyle Bitcoin ve Ethereum gibi devlerin getirilerini bile yenmeyi başardı. İki deneyimli kripto uzmanı bu sebeple altcoin’in önümüzdeki günlerde nasıl bir performans göstereceğini tahmin ediyor.

Chandra: SHIB’in 2021 performansını sürdürmesi imkansız

Popüler altcoin Shiba Inu (SHIB) son bir yılda inanılmaz büyük bir değer kazandı. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin, özellikle de memecoin’lerin oldukça değişken bir yatırım olduğunu belirtmek gerekiyor. Son 24 saatte, on üçüncü en büyük kripto varlığı yüzde 15’ten fazla ralli yaptı ve şimdi 19 milyar dolardan biraz daha az bir piyasa değerine sahip olmayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre SHIB’in işlem hacmi yaklaşık yüzde 105 arttı.

Topluluk temelli bir altcoin olan Shiba Inu için Hindistan Blockchain Alliance Kurucusu Raj A Kapoor, altcoin’in başarısının büyük ölçüde topluluğun büyümesine bağlı olduğunu ve faydasının bu konuda daha az rolü olduğunu açıklıyor. Kripto paradaki son dalgalanma, SHIB’in muhtemelen Robinhood’da listeleneceğine dair güçlü bir söylenti tarafından körüklendi. Kimlik Yönetim Platformu olan EarthID Araştırma ve Strateji Başkan Yardımcısı Sharat Chandra konuya ilişkin olarak şunları ifade ediyor:

Shiba’nın şubat ayında Robinhood uygulamasında listeleyeceği haberler, yatırımcıların token’a olan ilgisini yeniden canlandırdı. Ancak Matic, fiyatlarındaki yüzde 16’lık toparlanma sayesinde Shiba Inu’yu piyasa değerinde çoktan geçti. Shiba’nın geçen yıl tanık olduğu ivmeyi sürdürmesi pek olası değil.

Uzmana göre Shiba Inu (SHIB)’ya fazla para yatırmak akıllıca değil

2020 yılında tanıtılan Shiba Inu, Dogecoin’in Ethereum tabanlı muadili olmayı hedefliyordu. Elon Musk ve Vitalik Buterin’in tweetleri sayesinde bir gecede sansasyon yarattı. Kripto piyasasında, yaygın olarak benimsenen bir kripto para borsasındaki herhangi bir listelenme büyük bir haber olarak görülür. Bu tür olayları takip eden aylarda yatırımcılar bunun önüne geçmek isterler ve alımlar ağır olur. Öte yandan Hindistan Blockchain Alliance Kurucusu Raj A Kapoor, popüler altcoin Shiba Inu (SHIB) hakkındaki spekülasyonlara ilişkin olarak ise şunları belirtiyor:

Bu son söylentinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini veya Shiba Inu’nun fiyatının yakın vadede yükselmesini sağlamak için başka bir girişimi olup olmadığını göreceğiz. Şimdilik, bana oldukça spekülatif görünüyor. SHIB’e çok fazla para yatırmak akıllıca olmaz. Kripto para hızlı para kazanmanıza yardımcı olabilir, ancak uzun vadeli güvenilir bir yatırım olmadığı kesin.

Bazı piyasa uzmanları, yatırımcıların, Shiba Inu (SHIB)’nun gerçek bir özü veya altta yatan değeri olmayan bir memecoin olduğunu ve tamamen eğlence temelli olduğunu anlamaları gerektiğini düşünüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere OKEx CEO’su Jay Hao, listeleme söylentilerinin güçlü olduğunu ve büyüme ivmesinin söylentinin nasıl ortaya çıktığına bağlı olacağını ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Economictimes.indiatimes.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku