Bitclave 30 milyon dolar ödeyecek

Abone Ol
Bitclave 30 milyon dolar ödeyecek
Yaprak Gökçe
 • 30 Mayıs 2020
 • Yazar: Yaprak Gökçe

  Blockchain tabanlı bir şirket olan BitClave PTE, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından getirilen tüm masrafları çözmek için, 9 bin 500 yatırımcısına 2017 yılında topladığı 25.5 milyon doları geri ödeme anlaşmasına vardı.

  BitClave Yatırımcılara Ödeme Yapacak

  SEC, 2017 yılında Blockchain tabanlı bu şirketi dijital varlık menkul kıymetlerinin kayıtlı olmayan ilk token sunuşunu (ICO) gerçekleştirmesi ile suçladı. BitClave, Tüketici Aktivite Token'larını (CAT) ABD merkezli bireyler ve kuruluşlar da dahil olmak üzere yaklaşık 9 bin 500 yatırımcısına satarak 25.5 milyon dolar topladı.

  SEC, BitClave'in federal menkul kıymetler yasalarının kayıtlı hükümlerini ihlal ettiğini söyledi. Şirket, SEC'in bu tespitini ne kabul etti ne de reddetti, ancak sonuçta 25.5 milyon dolarlık zoraki bir ödemeyi, yaklaşık 3.5 milyon dolarlık faizi ve 400.000 dolarlık bir cezayı kabul etti.

  SEC İcra Dairesi Siber Birimi Başkanı Kristina Littman, “Geleneksel veya dijital menkul kıymet ihraççıları, federal menkul kıymetler yasalarının kayıt şartlarına uymak zorundadır. Komisyon tarafından önerilen çözümler, bu kayıt dışı teklifte yatırımcılara anlamlı bir rahatlama sağlayacaktır” dedi.

  Emri takiben SEC, tüm fonları yatırımcılara iade etmek için bir Fair Fund kurdu. Ayrıca Bitclave, kalıcı devre dışı bırakılması için fon yöneticisine kendi kontrolünde kalan tüm CAT coin'lerini aktarmak için kabul ettiğini bildirir, emir bildirimi yayınlama ve token'lerin tüm kripto para birimi işlem platformlarından kaldırılmasını talep ettiğini açıklar.

  BitClave'in Önceki Yasal Çalışmaları

  Merkezi Kaliforniya'da bulunan şirket, SEC kararına göre 22 Mayıs 2018'de eski memuruna, direktörüne ve kurucu ortağına karşı devlete şikayette bulundu . BitClave, kendisi ve bağlı kuruluşunun CAT ICO'da toplanan şirket fonlarını kötüye kullandığını iddia etti.

  Bir yıl sonra üç haftalık bir duruşmanın ardından jüri, kurucu ortağı Bitclave'e 7.6 milyon dolar tazminat, güvene dayalı görev ihlali iddiasıyla 2.5 milyon dolar ve bağlı kuruluşa karşı dolandırıcılık için 2.5 milyon dolar veren bir karara vardı.

  Bu olayın ardından şirket, büyük ölçüde yasal konuların dikkatini dağıtması ve maliyeti nedeniyle, BitClave iş planının uygulanabilir olmayacağını ve operasyonlarını tamamen kesme sürecinde olduğunu belirtti. Böylece, firma daha önce planlanan platformun geliştirme aşamalarını durdurdu ve Bitclave Aktif Arama Ekosistemi (BASE) olarak adlandırıldı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitclave ile ilgili her şey

  Bitclave 30 milyon dolar ödeyecek

  Bitclave 30 milyon dolar ödeyecek

  Blockchain tabanlı bir şirket olan BitClave PTE, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından getirilen tüm masrafları çözmek için, 9 bin 500 yatırımcısına 2017 yılında topl...

  • 30 Mayıs 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.