Bloomberg Duyurdu: Sırada Bu Kripto Para Şirketi mi Var?

Bloomberg’in kaynaklara atıfta bulunan bir raporuna göre, kripto para altyapı firması Blockstream, yaklaşık yüzde 70‘lik bir düşüş yaşayan değerlemesiyle fon artırmak için harekete geçti. Geçtiğimiz yıl 3,2 milyar dolarlık bir değerleme ile 210 milyon dolarlık bir fon getirisi sağlamayı başaran şirket, bu yıl 1 milyar dolarlık bir değerleme ile yeni bir fon arayışı içerisinde bulunuyor. İşte detaylar..

Popüler kripto para şirketi Blockstream, 1 milyar dolar değerlemeyle fon arıyor

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere birçok kripto para şirketi, geliştirme ve büyüme operasyonları için fon arayışlarında bulunuyor. Son zamanlarda yükseliş yaşayan ayı trendi, birçok projenin doğal kaynaklar oluşturması karşısında da büyük bir engel olarak boy gösteriyor. Bu durumda platformlar çareyi fon arayışı içerisine girmekte buluyorlar.

Yatırımcıların azalmasıyla beraber kullanıcı eksikliği, platform gelirlerini de etkiliyor. Bununla beraber birçok şirket yeni fon arayışlarına giriyor. Kripto para sektöründe öne çıkan projeler, güçlü isimlerin olduğu yatırım turlarından fon toplamayı başarırken Blockstream, geçtiğimiz yıla göre daha düşük bir değerlemeyle fon toplayacak.

Blockstream CEO’sundan açıklama gecikmedi!

Popüler kripto altyapı firması Blockstream, 2021 yılında 3,2 milyar dolarlık bir değerleme ile 210 milyon dolarlık bir fon getirisi sağlamayı başarmıştı. Platform, 2021 yılında İsrailli Bitcoin madenciliği donanım üreticisi Spondoolies’i satın almıştı. 2014 yılında kurulan Blockstream, ASIC’ler olarak bilinen özel madencilik yongaları üreten bir iş kolunu genişletmeyi planlıyordu. Blockstream CEO’su Adam Back, şirketin şimdiden fon topladığını söyledi. Şirket, bu yıl 1 milyar dolarlık bir değerleme ile yeni bir fon arayışına girmiş bulunuyor.

CrunchBase’in açıklamalarına göre, 2014 yılında kurulan Blockstream platformu katılım sağladığı dört finansman turunda toplamda 299 milyon dolar topladı. Popüler platform Blockstream CEO’su Adam Back, son finansman turuna ilişkin detayları henüz belirtmese de söz konusu sermayenin şirketin madencilik kapasitesini genişletmek için kullanılacağını belirtti ve ekledi:

“Seri bir şekilde tüm stoklarımızı erittik ve yenilerinin inşa süreci sürüyor. Madencilik yapan tüm kullanıcılarımız bizden büyük çaplı bir hosting bekliyor.”

Bir diğer yandan popüler kripto altyapı şirketi Blockstream, birçok şirketle ortaklık içerisinde bulunuyor. Jack Dorsey’in Block, eski adıyla Square şirketi ile ortaklık halinde bulunan platform, güneş enerjisinden yararlanan, çevreye kirliliği azaltmayı hedefleyen bir Bitcoin madencilik tesisi geliştirmek için çabalıyor.

Son olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftalık süreçte yüzde 2,6 değer kazandı. Anlık olarak ise lider kripto, 16.863,53 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoincryptocurrencykriptokripto parakripto para birimikriptopara