Bir Kripto Para Borsası Daha Kriz Nedeniyle İşten Çıkarmaları Açıkladı!

Bu hafta başında Bybit’in çalışanları işten çıkarma planları olduğunu açıklamasının ardından, şimdi başka bir kripto para borsası, personel sayısında azalmaya gideceğini bildirerek işten çıkarmalara başlayan borsalar listesine girdi.

Kripto para borsası personel çıkartacağını duyurdu

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bilindiği üzere, Coinbase gibi büyük kripto para borsaları, geçerli piyasa koşulları nedeniyle son zamanlarda ciddi zorluklar ve sorunlar yaşıyorlar. Kripto piyasalarındaki düşüşler nedeniyle devam eden işten çıkarma sorunları, finansal piyasalar üzerindeki makroekonomik baskının ortasında sürmeye devam ediyor.

Son olarak, Avrupa kripto para borsası BitPanda, işgücünü azaltma kararı aldıklarını açıkladı. Raporda yer verilen bilgilere göre, artan enflasyon ve kripto piyasalarında yaklaşmakta olan durgunluk endişeleri tarafından daha körüklendiği ve piyasa hissiyatındaki büyük değişimlere atıfta bulunulduğu belirtiliyor. Borsa, içinde bulunduğumuz dönemde finansal piyasalarda çok fazla belirsizlik olduğu vurguluyor:

Sektörde yaşanılanlara ayak uydururken, ekibimizin büyüme oranı çok yüksek. Yeni katılanları başarılı bir şekilde dahil etmek, onları kazanmak için doğru yere koymak ve etki yaratmalarını sağlamak adına doğru süreçleri ve altyapıyı kurmakta zorluklarla karşılaşıyorduk.

BitPanda, 1.000’in üzerinde olduğu düşünülen personel sayısını azaltarak 730 kişiye indirmeye karar verdiğini açıkladı:

Ekibimizin bir kısmını geride bırakmalı ve yaklaşık 730 kişilik bir hedef organizasyon boyutuna küçülmesine izin vermemiz gerekiyor.

BitPanda da Coinbase gibi sunulan iş tekliflerini geri çekti

Kripto para borsası BitPanda’nın işten çıkarmalar haricinde yapılan iş tekliflerini iptal etmeye karar vermesi, piyasalarda ki durum hakkında her şeyi söylüyor. Bu kararın ise, işe aldığı roller artık yeni organizasyonel kurulumda mevcut olmaması sonucunda verildiği açıklandı:

Teklifleri iptal edilen tüm yeni işe alımlara bilgilendirilme yapıldı.

BitPanda, iş tekliflerini geri çeken ilk kripto para borsası değil. Coinbase kısa süre önce hem yeni, hem de yedek roller için işe alıma ara verdiğini ve kabul edilen bazı tekliflerinde iptal edildiğini duyurdu. O zaman, bu durumun mevcut piyasa koşullarına ve devam eden iş önceliklerine yanıt olarak verildiğini söyledi.

Ayrıca Haziran ayının başlarında kripto borsası Gemini, çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkardığı duyurusunda bulundu. Borsa, mevcut makroekonomik ve jeopolitik koşulların yanı sıra kripto kışından dolayı bu kararın alındığını belirterek, piyasalarda yaşanılanları suçladı ve görünen o ki, işgücünü azaltma konusunda yalnız olmadıkları görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!