Analist Henüz BTC Satın Almıyorum Dedi! Ne zaman Dip Yapacak?

Yatırımcılara, mevcut piyasa zorluklarını doğru bir şekilde tahmin eden tanınmış kripto analisti tarafından Bitcoin (BTC)’in daha da düşeceği ve buna göre yatırım yapmaları tavsiye ediliyor. Analist, BTC’nin yaklaşık 20.000 dolar değerinde bir döngü dibine ulaştığına dair bir kanıt olmadığını da iddia ediyor. İşte ayrıntılar…

BTC dibe yakında ulaşılacak mı?

Kripto para piyasaları hakkında yaptığı doğru tahminlerle bilinen ünlü analist Capo, Bitcoin hakkında tahminleri yatırımcılarla paylaştı ve şu açıklamaları yaptı:

Twitter’da okuduklarınıza dayanarak, kripto para piyasalarının çok iyi toparlandığını düşünebilirsiniz. Ancak grafikler şunu gösteriyor: BTC fiyatı 21.000 doların altına inecek. Bütün grafiklerde daha düşük seviyeler görünüyor. Her yerde gizli ayı ayrışmaları. Alt formasyon yok. Henüz satın almıyorum.

Kriptoarena.com olarak da bildiridğimiz gibi, Capo, Bitcoin için Mart ayındaki 44.000 dolarlık en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 50’lik bir fiyat düşüşü öngördü. Analist, daha düşük Bitcoin fiyatlarının geleceği konusunda uyarılarda bulunarak lider kripto para biriminin dibe yakında ulaşılacağını da tahmin ediyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Bottom henüz içeride değil, ama bence yakın. Shortl’ları açma anı birkaç hafta önceydi, şimdi değil. Şimdi bir sonraki bacak bittiğinde satın almaya hazırlanma zamanı.

Altcoin piyasalarını da hareketlilik bekliyor

Analist, genel altcoin piyasası hakkındaki görüşlerini anlatmaya devam ederken, BTC dışındaki kripto varlıkları hakkındaki görüşlerini yansıttığını iddia ettiği merkeziyetsiz borsa SushiSwap’ın (SUSHI) yönetişim token’inin bir grafiğini de sunuyor. Analist, altcoin fiyatlarının nihayet yukarı doğru sıçrayacağına inanıyor, ancak yalnızca bazı ek kısa vadeli fiyat düşüşlerinden sonra. Analist açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

Birçok altcoin, tahminine göre, düşüş parabolü üzerindedir. Kırıldığında, paraboller önemli ayarlamalara neden olur (bu durumda yukarı doğru). Henüz bitmemiş olsalar da, paraboller neredeyse bitti.

Bu ay, kripto para piyasasının yolculuğu yatırımcılar açısından oldukça zor oldu, çünkü büyük kripto para birimleri düşüş dalgaları tarafından vuruldu. 3AC ve Celsius da dahil olmak üzere bir dizi kripto para kuruluşu, küresel kripto piyasası kapitalizasyonunun 1 trilyon doların altına düşmesinin bir sonucu olarak iflas söylentileri ile karşı karşıya kaldı. Bu süre zarfında, Bitcoin de önemli aksilikler yaşadı. BTC 20.000 doların üzerinde sakince işlem görüyor olsa da, yönü henüz belli değil. En büyük kripto para birimi 21.500 dolara dokunduktan sonra ivme tersine döndüğü için önemli bir kazanç olmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinBitcoin fiyatıbitroin fiyat analizibtc