Açıklandı: Bitcoin Fiyatı Hafta Sonu Bu Seviyede Olacak!

Son günlerde yaşanan fiyat dalgalanmalarından en büyük kripto para birimi Bitcoin’de etkilenmiş bulunuyor. Geçtiğimiz gün Bitcoin (BTC), fiyatında yaşanan dalgalanmanın hemen ardından 29 bin dolar seviyelerine düşüş yaşadı. Analistler, lider kripto para biriminin önümüzdeki günlerdeki fiyat aralığı için yorumlarda bulundu. İşte detaylar…

“Bitcoin (BTC)’in fiyatı önümüzdeki günlerde düşüş yaşayabilir”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftaki yaşadığı çöküşten sonra yüzde 15 toparlanma yaşasa da, Bloomberg analistlerine göre lider kripto para biriminin fiyatı, önümüzdeki günlerde daha da fazla düşüş yaşayabilir. Analistlere göre yaşadığı son sıçramadan sonra BTC, anlık olarak saatlik grafikte oluşan bir daire tepe formasyonuna yerleştirilmiş bulunuyor ve bu formasyon içinde bir baş-omuz kalıbı belirdi.

Analistlere göre oluşan bu fiyat hareketi, yükseliş eğiliminden düşüş eğilimine doğru, tersine bir işareti gösteriyor. Bu nedenle analistler lider kripto para birimi için, fiyatının daha fazla geri çekilmekten kaçınmasını istiyorsa, “boğalar fiyatı 30.800 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarmalı” yorumlarında bulunuyor.

BTC eleştirmeni Peter Schiff’ten “uğursuz kombinasyon” yorumu

Popüler bir Bitcoin eleştirmeni ve Euro Pacific Capital CEO’su olan Peter Schiff, Mayıs ayı başında Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklamada, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) grafiğinin çift tepe ve baş-omuz modellerini tasvir ettiğini belirtmişti. Analist, her iki modelin de düşüş göstergeleri olması nedeniyle, bunları “uğursuz kombinasyon” olarak adlandırdı. Analist, bu oluşumun gerçekleşmesi durumunda, BTC’in düşüş eğilimini arkada bırakması için hala uzun bir yol olduğunu belirtiyor.

Bugün attığı bir başka Tweet ile gündeme gelen ünlü CEO, Bitcoin (BTC)’in 30 bin dolar seviyesini daha fazla geri çekmek için direndiğini iddia ederek tahminlerini öne sürdü. Fakat analist, bu durumun asıl amacının başka bir fiyat düşüşüyle karşılaşmadan önce birçok yatırımcıyı çekmek için hazırlanan bir boğa tuzağı olduğuna inanıyor. Lider kripto para birimi BTC, son 24 saatte yüzde 1,23’lük bir düşüş yaşadı. Anlık olarak ise BTC, 29.419 dolardan işlem görüyor. Daha fazla Bitcoin ve kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbtckripto parakriptopara