Bitcoin Birikim Dönemine Giriyor! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Zincir üstü ve sosyal duyarlılık analiz firması Santiment Feed, Çarşamba günü attığı bir tweette, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in geçen hafta sürekli bir birikim yaşadığını vurguladı. İşte ayrıntılar…

Bitcoin, mayıstan beri en uzun birikme dönemini yaşıyor.

Santiment’e göre, 100 ila 10 bin Bitcoin (BTC)’ye sahip cüzdan adresleri 27 Eylül’den bu yana 46.173 BTC ekledi ve Tether USD (USDT) balina arzının azalması ile Bitcoin balina arzının artması arasında bir korelasyon olduğunu belirtti. Ek olarak, analitik firması paylaşılan grafikte bunun Mayıs ayından bu yana en uzun sürdürülebilir birikim dönemi olduğunu belirtiyor. Santiment tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Bitcoin balinaları, 2022’de nadir görülen sürekli birikim belirtileri gösteriyor. 27 Eylül’den bu yana, 100 ila 10 bin BTC tutan adresler, büyük USDT varlıkları düştüğü için toplu olarak 46.173 BTC’yi cüzdanlarına geri ekledi.


Kriptoarena.com olarka da bildiridğimiz gibi, balinaların artan birikiminin piyasalarda genellikle olumlu bir sinyal olarak görüldüğünü belirtmekte fayda var. Bunun nedeni, genellikle yatırımcıların bir varlık üzerinde yükseliş eğiliminde olduğunu ve keskin yükseliş fiyat hareketlerini önleme eğiliminde olduğunu göstermesidir. Dün bir Santiment raporunda vurgulandığı gibi , önde gelen kripto para biriminin karşılaştığı yoğun satış baskısı azalıyor gibi görünüyor. Özellikle, BTC arzının yüzde 9’undan daha azı 2018’den bu yana ilk kez borsalarda tutuluyor ve bu da piyasada daha az satıcı olduğunu gösteriyor. Yine de, yatırımcıların piyasalarda dikkatli olmaları gerekiyor.

Yeni bir satış baskısı tehlikesi var mı?

Bugün Balina Uyarısı tweetleri , yaklaşık 15 bin BTC’nin, her biri yaklaşık 5 bin BTC’lik üç hızlı işlemde Huobi Global borsasına girdiğini ortaya koyuyor; bu, satıcıların tamamen tükenmediğine dair olası bir işaret. Yatırımcılar, 19 bin ila 20 bin dolarlık fiyat aralığının lider kripto para birimi Bitcoin için sağlam fiyat desteği olduğu fikrine alışırken, deneyimli analistler daha fazla düşüş olacağını tahmin etmeye devam ediyor. Örneğin, Glass node, Eylül sonunda, varlığın fiyatının 12 bin dolara kadar düşebileceğini ve böylesine dik bir fiyat düşüşü olasılığını vurgulayan Justin Bennett ve Peter Brandt’ın beğenisine katılabileceğini tahmin etti.

Bitcoin (BTC), geçen hafta yaklaşık yüzde 7,23 artış yaşadı. Ayrıca, JP Morgan hala onu en karlı risk varlığı olarak gördüğünden , varlık için her şey kötü ve kasvetli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbtckriptokripto para