Dikkat Çekici Gelişme: JPMorgan, Bitcoin Fiyatını 38 Bin Dolara Çıkardı!

Bankacılık devi JPMorgan, Terra’nın çöküşünün risk sermayesi (VC) piyasasına zarar vermediğini ve risk sermayesi içeride kaldığı sürece işlerin Bitcoin ve altcoin’ler için olumlu gideceğini söylüyor. İşte detaylar…

JP Morgan, Bitcoin fiyatını 38.000 dolar olarak belirledi

Bankanın Çarşamba günü müşterilerine yayınladığı bir duyuruya göre, JPMorgan Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyatını 38.000 dolar olarak belirledi ve bu mevcut fiyat, BTC’nin şu anki fiyatı olan 29.500 dolar seviyesinden yüzde 28 daha yüksek halde bulunuyor. Notun baş yazarı olan banka stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, “Geçen ayki kripto piyasası düzeltmesi, geçen Ocak/Şubat ayına göre daha çok kapitülasyona benziyor ve ileriye dönük olarak Bitcoin ve kripto pazarları için daha genel olarak yukarı yönlü görüyoruz” sözlerinde bulundu.

Bir banka yatırımcısının notu ise dikkat çekiyor. Şubat ayındaki nota göre “Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri mevcut seviyedeydi”. BTC, o zaman 43.000 dolar civarında işlem görüyordu. Kripto, hedge fonlarıyla birlikte banka için tercih edilen bir “alternatif varlık” olarak gayrimenkulü geride bıraktı. Notun devamında ise şu sözler kullanıldı:

“Şimdiye kadar, Terra’nın çöküşünden sonra girişim sermayesi finansmanının kuruduğuna dair çok az kanıt var. Yıldan bugüne 25 milyar dolarlık girişim sermayesi fonunun neredeyse 4 milyar doları Terra’dan sonra geldi. En iyi tahminimiz, Girişim sermayesi finansmanının devam edeceği ve 2018/2019’a benzer uzun bir kışın önleneceği yönünde.”

Risk sermayesi finansmanının bu kripto kışından kaçınmak için kritik öneme sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Blockchain ve kripto para fonları ivme kazanmaya devam ediyor

Aynı gün, büyük risk sermayedarı Andreessen Horowitz, dördüncü kripto para birimi fonunu 4,5 milyar dolarla kapattığını duyurdu. Yine Çarşamba günü, kripto odaklı girişim şirketi NGC Ventures, Babel Finance, Huobi Ventures ve Nexo Ventures gibi yatırımcılardan toplanan 100 milyon dolar ile üçüncü blockchain fonunu başlattı.

Hatırlayacağınız üzere JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para birimine karşı kişisel antipatisini defalarca dile getirdi ve bunu dolandırıcılık olarak adlandıracak kadar ileri gitmişti. Ancak JPMorgan bir banka olarak daha pratik bir duruş sergiledi. Daha önce de bildirdiğimiz üzere JPMorgan, bu yılın başlarında Metaverse’deki ilk büyük banka olmuştu. Ayrıca Dimon, sınır ötesi ödeme tesisi için kripto dünyasına övgüler yağdırmıştı.

Lider kripto para birimi son 30 günlük süreçte yüzde 24,8 değer kaybı yaşadı. Son 7 gün içerisinde ise yüzde 2,7 değer kaybı yaşayan lider kripto, anlık olarak 29.660,79 dolardan işlem görüyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoincryptocurrencykripto para