Uzmanlar Açıkladı: BTC Önümüzdeki Aylarda Yükselecek! Peki Nasıl?

Kripto para piyasasında 2022 yılı şu ana dek birçok kripto para projesinin düşüş yaşadığı bir yıl olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl, FED’in enflasyon ile mücadele konusunda faiz artırımı yapması ve birçok neden, kripto para birimleri için Haziran ayında düşüş eğilimini hakim kıldı. Ünlü kripto para analistleri ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki aylarda yükseliş yaşayacağını düşünüyor. İşte detaylar…

Morehead: “Önümüzdeki aylarda BTC için potansiyel bir geri dönüş yaşanabilir”

Son günlerde kripto para piyasalarında düşüş yaşanırken, piyasanın önde gelen analistleri lider kripto para birimi BTC için yorumlarda bulunarak önümüzdeki ayları işaret etti. Analistlere göre BTC, önümüzdeki aylarda hızlı bir yükseliş ile beraber iyi seviyelere yükselebilir. Ek olarak, endüstri uzmanlarına göre kripto para birimleri ilk 6 ay içerisinde, alım satım esnasında birbirleriyle benzer aktiviteler gösterdi ve 2022’nin geri kalanında ve sonrasında yükselmeye devam etmesi beklenen Bitcoin’i taklit ederek hisse senetleriyle etkileyici benzerlikler ortaya koydu. Mevcut ayı piyasası yaşanmaya devam ederken Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, konu hakkında yorumlarda bulunuyor.

Yakın tarihli bir CNBC röportajında ​​Dan Morehead, kripto para birimleri ile hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul dahil olmak üzere geleneksel varlıklar arasında bir farklılık olduğunu belirtti. Hedge fonu CEO’su, dijital varlıkların değerinin bir yıl içinde artacağından oldukça emin bir tavırla konuşmada bulundu. Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak sözlerini aktardığımız Morehead, geleneksel varlıkların ise daha yüksek faiz oranları nedeniyle düşme eğiliminde olduğunu düşünüyor.

“Temel inançlarımızdan biri, faiz oranlarının tahviller üzerinde matematiksel bir etkisi olsa da, neredeyse hisse senetlerini etkilemesi gerektiği ve şüphesiz Federal Rezerv Bankası için bir hedef olacağıdır; faiz oranı piyasalarıyla ilişkisiz veya bağlantısız olması gereken kripto para birimleri gibi bazı varlık sınıfları bulunuyor”

Kriptonun risk varlıklarıyla önemli ölçüde ilişkili olduğu için bu şekilde gitmediğini açıklayan ünlü CEO, hisse senetlerinde ve tahvillerde bir yıllık olumsuz düşüş trendleri öngörüyor. Fakat bir diğer yandan kriptonun altının yaptığına oldukça benzer şekilde toparlanıp kendi kendine işlem gördüğüne şüpheyle bakıyor.

“BTC’nin temelleri hala sağlam”

Bir diğer yandan yaptığı yorumlarla dikkat çeken ünlü CEO, kendisinin de bir yatırımcı olduğunu eklemeden geçmiyor. Bir yatırımcının bakış açısından Morehead, kripto varlıklarının temellerinin hala güçlü olduğunu iddia ediyor. Morehead, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in temellerinin hala sağlam olduğunu ise şu şekilde belirtiyor:

“Tabii ki devasa bir boğa piyasası vardı ve şimdi de devasa bir ayı piyasası var. Ancak kripto para birimlerine yatırım yaptığımız on yılda, bunlardan beşini (inişler ve çıkışlar) çoktan geçtim. Olağandışı değil; çok gördük.”

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı ise geçtiğimiz 30 günlük süreçte yüzde 37.4 düşüş yaşadı. Anlık olarak ise lider kripto para 19,096.96 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbitcoin analizbtccryptocurrencykripto parakriptopara