Bu Olay Shiba Inu Fiyatında Bir Toparlanmayı Tetikleyebilir!

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Shiba Inu (SHIB), son kripto para çöküşü sırasında fiyatında büyük bir düşüş yaşadı. SHIBfiyatı çift haneli kayıplar kaydederken, uzmanlar Shibarium’un beta aşamasının piyasaya sürülmesinin meme kripto para biriminde bir toparlanmayı tetikleyebileceğine inanıyor.

SHIB fiyatı büyük kayıplar yaşadı

Son kripto para çöküşü, en iyi kripto para birimlerinin çoğuna zarar verdi . Bitcoin fiyatı 20.200 dolar seviyesine düştü . Meme coin’ler Shiba Inu ve Dogecoin, fiyatlarda büyük düşüşler yaşadı ve bir gecede çift haneli kayıplar verdi. Önde gelen bir kripto analisti olan Danielle Du Toit , SHIB fiyat grafiğini değerlendirdi ve SHIB fiyatının 26 Haziran’dan bu yana yaklaşık yüzde18 düştüğünü kaydetti. Bununla birlikte, İvme Ters Çevirme Göstergesi (MRI) , dört saatlik fiyat grafiğinde bir satın alma sinyali verdi. Satın alma baskısındaki herhangi bir artış , SHIB fiyatını 0.0000104 doları yeniden test etmeye zorlayabilir.

Coinglass’tan alınan verilere göre, Shiba Inu fiyatı bir gecede yüzde 10 düştüğü için , borsalarda SHIB vadeli işlemlerinin 1,44 milyon dolarlık tasfiyesini tetikledi . Uzmanlar, fiyat çöküşünden önceki SHIB fiyat artışını temel nedenlere bağlıyor. Kripto para borsası Bitrue’nin CMO’su Adam O’Niell, şunları söyledi:

SHIB’nin parabolik hareketi esas olarak yaklaşan Shibarium protokolü tarafından destekleniyor. Bu hamle aynı zamanda kısmen toplam 400 trilyon dönüm noktasına ulaşan SHIB token’inden geliyor.

Shiba Inu yakımları 400 trilyonluk önemli kilometre taşını aştı

Shiba Inu token yakma portalı Shibburn , bu yıl Nisan ayının sonlarında piyasaya sürüldü. Portal, SHIB token’lerinin yakımlarını izlemeye başladı. Ölü cüzdan adreslerine gönderilen bu paralar yanık olarak kabul edildi ve dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak kaldırıldı. Portal, Ryoshi’nin Vision token geliştiricileri ile birlikte geliştirildi ve tüm RYOSHI işlemlerinin yüzde 0,49’u burntSHIB sahiplerine dağıtılacak. 218,84 milyon Shiba Inu token yok edildiğinden, yakım oranı bir gecede yüzde 63,95 arttı. Toplam 410,37 trilyon Shiba Inu token yakılarak dolaşımdan çekildi.

ShibArmy , 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan iki proje olan Shibarium ve Shiba Games’in 2. katman çözümü Shibarium ve Shiba Games’in lansmanı için resmi duyuruyu bekliyor. Shiba Inu ekosisteminin 2. katman çözümü olan Shibarium , beta aşamasının 2022’nin üçüncü çeyreği gibi erken bir tarihte yayınlanabileceğini görebilir. Unification Foundation geliştiricileri 24 Haziran’da Shibarium’un genel beta sürümünün 2022’nin 3. çeyreğinde dağıtılacağını duyurdu. 19 Haziran’da geliştiriciler, Shiba Inu topluluğundan 230 milyon token sınırına ulaşıldığında BONE basımının durdurulup durdurulmayacağını oylamalarını istedi. Shibarium, işlem ücretlerinin ödenmesi için BONE kullanacak şekilde ayarlandığından , doğrulayıcılar ekosistemdeki rolleri için BONE token’ları alacaklardır.  Üyeler teklif lehinde oy kullandı ve BONE’nin 230 milyon ile sınırlandırılmasını ve kalan 20 milyonun Shibarium doğrulayıcılarına ayrılmasını kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

dogedogecoinkripto parameme coinShiba Inu (SHIB)