MicroStrategy 177 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı: BTC Fiyatı Etkilenir mi?

Microstrategy, 177 milyon dolar değerinde 3.907 Bitcoin (BTC) satın aldı. Şirketin, BTC’yi 45.294 dolar fiyatından satın aldığı bildirildi. MicroStrategy, şu anda toplam 108.992 Bitcoin’e sahip.

Uzmanlara göre MicroStrategy büyük risk alıyor

MicroStrategy, Bitcoin’e toplam 2.918 milyar dolarlık yatırım yaptı ve yakın zamanda BTC yatırımlarını durdurma planları yok gibi görünüyor. Şirket, portföyündeki ABD Dolarını Bitcoin ile değiştiren ilk Fortune 500 şirketleri arasında yer aldı. BTC’nin fiyatı birkaç kez 29 bin doların altına düştüğünde, Mayıs çöküşü sırasında BTC’lerinin bir kısmını satması için firma üzerinde çok fazla baskı vardı. Bununla birlikte, şirketin CEO’su Michael Saylor, MicroStrategy’nin tek bir Bitcoin bile satmayacağını vurgulamıştı.

 

Halka açık şirket, BTC fiyatının 10 bin doların biraz üzerinde işlem gördüğü geçen yıl Ağustos ayında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve o zamandan beri birçok BTC satın aldı. Şirket, güvenlik notlarını dönüştürerek Bitcoin satın almak için yoğun bir şekilde borcunu artırıyor. Ancak, son derece değişken bir varlık sınıfına bu kadar büyük miktarda para döktüğü için sektörün önde gelen isimlerinden çok sayıda eleştiri aldı.

 Bitcoin fiyatı ivme kazanabilir

Bitcoin fiyatı dün 50 bin dolarlık önemli desteğin altına düştü, kripto piyasası boğa koşusunun ikinci ayağına hazırlanırken MicroStrategy’nin son satın alımı Bitcoin boğa durumuna yardımcı olabilir. Lider kripto para birimi, geçtiğimiz ay içinde zaten yüzde 74’lük bir artış gördü ve bir sonraki hedef, 50 bin dolarlık desteği kazandıktan sonra ATH’sini 64,683 dolar seviyesinde yeniden test etmek olacak.

 

MicroStrategy’ye, bilançolarına BTC ekleyen halka açık birkaç şirket de katılıyor. Lider kripto para birimine yönelik kurumsal talep, BlackRock, Fidelity, Goldman Sachs ve JP Morgan’ın müşterilerine Bitcoin yatırım seçenekleri sunmaya başladığından beri tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Lider kripto para birimi Bitcoin , dünyanın önde gelen bankalarının ilgisini çekmeye de devam ediyor. Amerikan bankacılık devi Wells Fargo, varlıklı müşterileri için özel bir BTC fonu başlattı. Fonun pasif olması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbtckurumsalMicroStrategyYatırım