İşte Mark Cuban’ın Portföyüne Eklediği Altcoin!

Milyarder girişimci ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın, yeni bir altcoin projesini portföyüne eklediği bildiriliyor. Shark Tank yıldızı Ethereum cüzdanına 75 Olympus (OHM) ekledi.

Ünlü milyarder Mark Cuban, yeni bir altcoin olan Olympus (OHM)’u portföyüne ekledi

Ünlü milyarder Mark Cuban’ın herkes tarafından bilinen Ethereum cüzdanlarından birine göz atıldığında, Shark Tank yıldızının cumartesi günü portföyüne yeni bir altcoin daha eklediği görülüyor. Cuban’ın söz konusu yatırımı yeni bir DeFi projesi olan Olympus (OHM). Cuban, OHM’yi merkezi olmayan borsa SushiSwap’ta gerçekleştirilen bir ticarette elde etti. Bundan kısa bir süre sonra, kripto trader’ı Tyler Swope yeni bir videoda Cuban’ın bu işlemini duyurdu.

CoinGecko’ya göre Cuban, OHM’yi (ödül kazanmak için altcoin projesini kilitleyerek) stake etti. Yazım sırasında yaklaşık 298.552 dolar değerinde toplam 536 Stake Edilmiş Olympus (sOHM)’a sahip. Bu özel cüzdan, Cuban, kripto koleksiyon platformu Lazy’de takas edilemez token (NFT) portföyünü gururla gösterdiğinde herkes tarafından bilinir hale geldi.

Yeni bir DeFi varlığı olan Olympus (OHM) nasıl bir altcoin?

OHM, OlympusDAO’nun yerel token’i olarak biliniyor. Bu altcoin projesi, yasal para birimi için herhangi bir aracı kullanmadan zaman içinde satın alma gücünü koruyan, merkezi olmayan, algoritmik bir rezerv para birimi yaratmaya çalışıyor. Kripto para birimi, mart ayında piyasaya sürüldü ve bir ay sonra, mayıs ayındaki kripto piyasası gerilemesinden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.479 dolar seviyesine ulaştı. Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 164 dolara ulaştığından beri, OHM toparlandı ve yazım sırasında 561.85 dolardan işlem görüyor.

Ünlü milyarderin kripto para fanatiği olduğu herkes tarafından biliniyor. Shark Tank yıldızının Ethereum cüzdanında binlerce dolar değerinde altcoin yatırımı mevcut. Cuban’ın stake ettiği Olympus (OHM)’un bulunduğu kripto para cüzdanında ayrıca 93 adet ERC20 token’i var. Cüzdanın değerinin çoğu, Ethereum tabanlı yardımcı kripto para birimi Global Messaging Token (GMT) ve RARI’dan geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoindefiMark CubanOlympus (OHM)