Kripto Para Piyasaları Toparlanıyor Ama Ayı Tehdidi Geçmiş Değil!

Birkaç gün süren sert düşüşün ardından kripto para alanı, piyasa daha yeşil hale geldikçe rahat bir nefes aldı. Altcoinler’in çoğu şu anda kendi direnç seviyelerinin üzerinde işlem görüyor ve bir süre daha dayanabilir. Bununla birlikte, dönüş veya toparlanma, boğalar veya balinalar tarafından biraz daha yüksek satmak için başka bir boğa tuzağı gibi görünüyor ve kesinlikle bir iyileşme olarak kabul edilmeyebilir.

BTC ve ETH fiyatları 3. çeyrekte nasıl işlem görecek?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, 2022’nin başından bu yana piyasalar, birkaç yüksek ve en düşük seviyeler de dahil olmak üzere azalan bir eğilim içinde işlem görüyor. Bu nedenle, küçük bir yükseliş, düşüş etkisini tamamen geçersiz kılamaz. Bu nedenle, mevcut yukarı yönlü yörünge, BTC fiyatları 21.800 doların üzerindeki seviyelerini güvence altına alana kadar güçlü duramayabilir. Popüler bir analiste göre, piyasalar mevcut toparlanmaya rağmen hala azalan eğilime devam etme işaretleri gösteriyor. Analist, mevcut piyasa duygularını Mayıs 2021 ile karşılaştırdı ve eğilim güneye doğru olduğu için piyasaların daha da düşme eğiliminde olduğunu söyledi.

Şu anda, BTC ve ETH fiyatları, daha önce de olduğu gibi, yaklaşık yüzde 6 ve yüzde 9 oranında arttı. Aksine, aşırı düşüş eğilimine ve Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin 10 veya daha düşük seviyelere inmesine rağmen, kitleler oldukça yükselişte. Yaklaşık 878.357 adres, şu anda en yüksek seviyelerde olan en az bir Bitcoin’e sahip. Bu nedenle, yatırımcıların bu haftanın sonuna kadar ilk 2 kriptoyu yakından takip etmeleri son derece önemlidir. Bitcoin’in yaklaşık 20.800 dolardan reddedilme olasılığı hala açık, çünkü simetrik bir üçgenin üst direnci bu seviyelerde çakışıyor. Bu nedenle, bu seviyelerde bir reddetme fiyatı ağır bir şekilde düşürebilir.

Kripto para piyasalar hafta sonuna kadar yeşil kalabilir

Popüler bir analist tarafından belirtildiği gibi, BTC fiyatları hala reddedilme korkusu içinde geziniyor. Bu seviyelerden düşerse, fiyat bu seviyelerde zorlu bir kavgadan sonra tekrar 20.000 doların altına düşebilir. Buradan, varlığın bir önceki ayın en düşük seviyelerini test edebileceği ve sürdürememesi durumunda ileride yeni düşük seviyeler keşfedebileceği başka bir olasılık ortaya çıkıyor.

Toplu olarak, yatırımcıların piyasaların birkaç gün önce veya bu haftanın sonuna kadar daha yeşil kalabileceği için yakından takip etmeleri gerekmektedir. Güçlü bir yükseliş ancak Bitcoin (BTC) fiyatı sadece 20.800 doların üzerine değil, aynı zamanda 21.800 doların üzerine çıkarsa doğrulanabilir. Bununla birlikte, 22.300 doların üzerindeki uzun bir sıçrama, ayıları bir dereceye kadar ezebilir. Bu nedenle, kripto piyasası eğilimi yalnızca bu seviyeler test edildikten ve temizlendikten sonra değişebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinblockchain ve kripto para hukukubtcEthereum (ETH)kriptokripto para