JPMorgan’dan Dikkat Çeken Ethereum Raporu: 2022 Uyarısı!

JPMorgan analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum (ETH)’un merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründeki hakimiyetini kaybetmeye devam edeceğini öngören ilginç bir rapor yayınladı.

Artan rekabet, 2022’de Ethereum fiyatını etkileyebilir

Ethereum’un merkeziyetsiz finans pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında yüzde 97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki payı, Terra, Binance Smart Chain, Solana ve Avalance gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle yüzde 63’e kadar düştü. Etherum’in bağımsız Blockchain’lere zemin ayırması, özellikle Panigirtzoglou için endişe verici görünüyor. Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı erişilemez hale getiren fahiş ücretlerle büyük eleştiri alıyor.

2021, yüzde 396 yükseliş kaydeden Etherum için önemli bir yıl oldu. Ancak JPMorgan, ağ şiddetli rekabet görmeye devam ederken, ETH’nin 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor. Eter fiyatı, FED para politikası ve Bitcoin hash rate’indeki düşüşün tetiklediği düzeltme nedeniyle son 24 saat içinde yüzde 9,52 düştü. ETH, an itibariyle 3.404 dolardan işlem görüyor.

 

Sydney Üniversitesi’nden önemli araştırma!

Ethereum, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para konumunda ve giderek Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Lider altcoin, henüz Bitcoin‘i tam olarak tehdit eden bir aşamada değil, ancak yeni bir çalışma bu durumun yakında değişeceğini gösteriyor. Araştırmalara göre, Ethereum daha iyi enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’i tahtından indirebilir Sydney Üniversitesi ve Macquarie Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından yürütülen yeni bir çalışma, Ethereum’un önde gelen enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’in yerini alma potansiyeline sahip olabileceğini ortaya koydu. Araştırmacılar, kripto para birimleri ana akım olarak kabul edilir hale geldikçe, yatırımcıların artık dijital varlıkları altına, özellikle de Bitcoine göre daha iyi bir riskten korunma aracı olarak gördüğünü açıkladılar.
 
Enflasyon oranı, Fed’in para politikaları nedeniyle son zamanlarda yatırımcılar arasında alarm veriyor.  Para basma oranını durdurmak için çağrılar yapıldı, ancak şu ana kadar devam etti ve enflasyon oranlarının yükselmesine neden oldu. Bu, yalnızca ABD’nin endişe kaynağı değil, dünyadaki diğer ülkeler benzer veya daha yüksek enflasyon oranları kaydediyor. Bu, bireyler ve kurumlar getiri oranlarından yararlanmak için akın ettikçe kriptonun benimsenmesini sağladı. Avustralyalı araştırmacılar, lider altcoin Ethereum (ETH)’da meydana gelen son güncellemeler, altcoin’in Bitcoin’e göre daha fazla tercih edilebileceğini gösterdiğini öne sürdüler. Çalışma, 2022’de gerçekleşmesi planlanan ETH 2.0 güncellemesine işaret ederek, ekosistemin kripto para birimlerinin deflasyonist olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ethEthereumJpmorganrapor