Ekonomist Uyardı: FED Para Politikası Bitcoin İçin Kabus Olabilir!

Navellier & Associates’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Louis Navellier, Bitcoin (BTC)’in mevcut grafik hareketleri ve FED para politikaları hakkında konuştu. Louis Navellier, BTC’nin yüzde 80’lik büyük bir düzeltme yapabileceğini tahmin ediyor.

FED’in güç kaybetmesi, Bitcoin (BTC)’in parçası olduğu risk varlıklarında düzeltme yaratmalı

Navellier & Associates’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Louis Navellier,  ”ABD Federal Rezervinin tahvil alım programını daraltması kripto para birimi için en büyük rüzgar olacaktır” dedi. Louis Navellier açıklamalarına şu şekilde devam etti:

FED güç kaybediyor ve bu, Bitcoin’in bir parçası olduğu risk varlıklarında bir düzeltmeye neden olabilir. FED ne kadar çok zayıflarsa, hem hisse senetlerinde hem de tahvillerde daha fazla oynaklık göreceğiz.


Bitcoin, son iki hafta boyunca dalgalı bir grafik çizdi ve son iki hafta içinde yedi kez 59 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmayı denedi ancak başaramadı. Lider kripto para biriminin fiyatı şuan 56.600 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Yani gördüğü en yüksek seviyeden yaklaşık %17,5 altında.

BTC ikili tepe formasyonu oluşturacak mı?

Bitcoin grafiği hakkında da konuşan Navellier, Bitcoin’in aşağı kaymaya devam etmesi durumunda korkunç bir ikili tepe formasyonunun oluşacağına inandığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

28.500 dolar seviyesinin altına düşen lider kripto para birimi, boğalar için büyük bir kırmızı bayrak olacaktır. Böyle bir durumda, ikili tepe oluşumu onaylanacak ve Bitcoin dört basamaklı bölgeye geri dönme yolunda hızla ilerleyecektir.

Bu tür düşüş tahminleri kulağa aşırı gelse de, Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi, Bitcoin aslında büyük fiyat düşüşlerini daha önceleri de defalarca yaşamıştı. Aralık 2018’de, önceki boğa piyasası zirvesi olan yaklaşık 20 bin dolardan yüzde 84,5’lik bir düzeltme kaydetmişti. Ünlü ekonomist BTC’de yaşanacak büyük bir düzeltme, BTC’nin önceki düşüşleriyle uyumlu olacaktır dedi ve şunları ekledi:

46.000 doların (200 günlük hareketli ortalama) altına bir düşüşü sarı bayrak olarak, baharın en düşük seviyesi olan 28.500 doların altına bir düşüşü tamamlanmış devasa bir ikili tepe olarak alırdım, bu da 10.000 doların altına bir düşüşe işaret eder. Daha önceleri benzer düşüşleri gördük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

analizbitcoinFED