JPMorgan Resmen Başlıyor: Bitcoin (BTC) İçin Bir Dönüm Noktası!

Coindesk’te yayınlanan bir rapora göre, yatırım bankacılığı devi JP Morgan’ın bu hafta özel banka müşterilerine Bitcoin (BTC) fonu sunacağı bildiriliyor. Bankacılık devi, Nisan ayında NYDIG ile ortaklaşa Bitcoin fonunu açıklamıştı ancak şimdiye kadar müşterilere aktif olarak sunmaya başlamamıştı. Fon, müşteriler için en güvenli ve en ucuz yatırım seçeneği olarak ilan edildi.

JPMorgan U dönüşü yaptı

Dünyaca ünlü bankanın, birçok kez BTC’yi eleştirdikten sonra bu yönde adım atması, aynı zamanda JP Morgan’ın Bitcoin’e yönelik strateji değişikliğine de işaret ediyor. Amerikan bankacılık devi, nihayet özel bir Bitcoin fonu sunmaya hazır. Haber ayrıca JP Morgan’ın perakende varlıklı müşterilere kripto fonları sunmaya başlamasından sadece haftalar sonra geldi.

 

Şirketin CEO’su Jamie Dimon, bilinen bir Bitcoin karşıtı ve lider kripto para biriminin büyük bir hayranı olmadığını iddia ediyor, ancak aynı zamanda müşterilerin bir BTC’ye yatırım yapmak istedikleri taktirde, bu hizmeti sağlayacakalrını kabul etti. Bankadaki varlık yönetimi CEO’su yakın zamanda müşterilerin Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söylemişti. Megabank ayrıca Ethereum ve Defi pazarına büyük ilgi göstermişti ve ETH 2.0 stake etme işleminin milyarlarca dolarlık bir endüstri haline gelebileceğini ve hatta Ethereum’un gerçek değer deposu olmak için Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini öne sürmüştü.

 Bitcoin kurumsal talep çekmeye devam ediyor

Bilinen eleştirmenler de dahil olmak üzere birçok finansal dev, bu boğa sezonunda tam bir U dönüşü yaptı ve Bitcoin ve diğer kripto para yatırım ürünleri sunmaya başladı. Goldman Sachs, Bank of America, Wells Fargo veya JP Morgan olsun, kurumsal talep, kripto para piyasasındaki düzenleyici belirsizliğe rağmen bu finansal devleri sektöre girmeye zorladı.

Bitcoin için kurumsal talep, piyasa ivmesinden bağımsız olarak yükselmeye devam ediyor. Kripto para pazarını düzenlemeye yönelik artan talebin ve ilk Bitcoin ETF’nin geçmesinin ortasında, varlıklı müşteriler kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam ederken, daha fazla Wall Street devi Bitcoin’i benimsiyor. Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen, kurumların ve balinaların daha fazla BTC alması fiyatın uzun vadede yükseieceğinin bir işareti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinbtcJpmorganWall StreetYatırım