İşte Kripto Para Piyasasının İyileşme Gösterdiğine Dair 3 İşaret!

Kripto para piyasası, ivme kaybederken ve çoğu altcoin yüzde15-20 gibi devasa bir düzeltmeden geçerken, Glassnode tarafından sağlanan zincir üstü veriler , büyük oyuncular için boğa piyasasının bitmekten çok uzak olduğunu gösteriyor. Şirket tarafından yayınlanan önemli veriler, piyasasın temellerinin hala sağlam olduğunu ortaya koyuyor.

Pozitif finansmana dönüş

Son satış sırasında, Bitcoin‘in fiyatı neredeyse yüzde 20 düştü. Bunun sonucunda, sürekli vadeli işlem fonlaması kısa bir süre için negatif seviyelere döndü. Ancak daha sonra hızla pozitif bölgeye tekrardan geri döndü. Pozitif fonlama oranları, çoğu piyasa katılımcısının hala yukarı doğru hareket eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ancak aynı zamanda, verilere göre, fonlama oranları hala Nisan-Mayıs aylarında olduğundan çok daha düşük, bu da mevcut kripto para piyasanın yüksek kaldıraçlı olmadığını ve dolayısıyla daha az oynak olduğunu gösteriyor.

  Eski varlıklar harcanmıyor

Trader’ların büyük satışlar sırasında bakmaları gereken en önemli metriklerden biri, piyasada harcanan coin’lerin yaşıdır. Balinalar, kâr elde etmeyi ve piyasalardan çıkmayı tercih ettiklerinde, eski kripto paralar piyasaya akacak. Eski fonlarla birlikte büyük satış baskısı gelir ve bu da Nisan ve Haziran aylarında tanık olunan büyük bir geri çekilmeye yol açar.

Son satışta, eski varlıklar borsalara taşınmadan cüzdanlarda tutuldu, bu da uzun vadeli sahiplerin cari fiyattan kar almaya istekli olmadığını ve daha fazla tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Uzun vadeli kripto para yatırımcılarının arzı

Bir önceki işarete ek olarak, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan toplam arz da sürekli artıyor ve Eylül 2020 seviyelerine ulaşarak mevcut arz yüzde 79.5 seviyesine ulaştı. Uzun vadeli yatırımcıların arzının zirvesi, ayı piyasalarının son aşamaları ve ardından arz daralması ile ilişkilidir.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 45 bin ila 50 bin dolar aralığında güçlü bir zincir içi destek bölgesi oluşturdu ve meydana gelen sert düzeltmeden önce 55 bin dolar ile 59 bin dolar arasındaki zincir üstü destek bölgesine girmek istiyordu. Şimdilik, bu bölgede büyük satın alma siparişleri karşılandığından, geçiş  için en önemli direnç 50 bin dolar. Bitcoin, kilit direnci ele geçirmeyi ve desteğe dönüştürmeyi başardığında, fiyat ivme kazanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoinglassnodekripto paraveri