Google’da Ethereum (ETH) Çılgınlığı : Yüzde 972 Arttı! 

Google arama verilerine göre, dün İngiltere’de yapılan google aramalarında “Ethereum Sat” cümlesinin yüzde 972 oranında arttığı ortaya çıktı. Peki Ethereum (ETH)’nin trend aramalar listesine girmesi fiyatını etkiledi mi? 

 Ethereum kritk destek seviyesini kaybetti

İngiltere’deki google aramalarında ‘’Ethereum Sat’’ cümlesnin yüzde 972 artmasının ardından aynı gün, kripto para biriminin 300 sterlinin üzerine düşüş yaşadığı gözlemlendi. Payback tarafından yapılan analize göre, ETH satışına yönelik çevrimiçi ilginin ardından kripto para biriminin değeri 300 sterlinin üzerine düştüğü için, bir günde ortalama hacmin neredeyse on katına fırladı.  

Payback Ltd’den bir sözcü bulgular hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi: 

 Kripto para piyasası genellikle değişken olsa da, Ethereum (ETH)’u satma konusundaki bu artış, hala yatırım yapanlar için endişe verici. Bu düşüş, şüphesiz Çin’den gelen yeni düzenlemelerin duyurulması ve Tesla’nın Bitcoin’i para birimi olarak kabul etmesi için U-Dönüşü ile aynı zamana denk gelecek ve tüm kripto pazarında bir dalgalanma etkisi yaratacaktır. Bu bulgular, bu son olaylara verilen tepki hakkında büyüleyici bir fikir veriyor. Bu düzenlemelerin ve kararların, özellikle NFT’ler için kullanılan blockchain’in bir parçası olan Ethereum için, piyasada ne ölçüde olduğunu görmek ilginç olacak.

Artan rekabet, 2022’de ETH fiyatını etkileyebilir

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Ethereum’un merkeziyetsiz finans pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında yüzde 97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki payı, Terra, Binance Smart Chain, Solana ve Avalance gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle yüzde 63’e kadar düştü. Etherum’in bağımsız Blockchain’lere zemin ayırması, özellikle Panigirtzoglou için endişe verici görünüyor. Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı erişilemez hale getiren fahiş ücretlerle büyük eleştiri alıyor.

Ethereum, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para konumunda ve giderek Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Lider altcoin, henüz Bitcoin‘i tam olarak tehdit eden bir aşamada değil, ancak yeni bir çalışma bu durumun yakında değişeceğini gösteriyor. Araştırmalara göre, Ethereum daha iyi enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’i tahtından indirebilir Sydney Üniversitesi ve Macquarie Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından yürütülen yeni bir çalışma, Ethereum’un önde gelen enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’in yerini alma potansiyeline sahip olabileceğini ortaya koydu. Araştırmacılar, kripto para birimleri ana akım olarak kabul edilir hale geldikçe, yatırımcıların artık dijital varlıkları altına, özellikle de Bitcoine göre daha iyi bir riskten korunma aracı olarak gördüğünü açıkladılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

EthereumGooglesearch