Elon Musk’ın Paylaşımı Dogecoin (DOGE)’İ Harekete Geçirdi!

Dogecoin (DOGE)’in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Christopher Nolan’ın ünlü bilim kurgu filmi Interstellar’dan ilham alan popüler bir kripto para mem’ini tweet’lemesinden sonra, yaklaşık  yüzde 2 artarak 0.167 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Elon Musk, kripto paralardaki volatiliteye dikkat çekti

Joseph Cooper (Matthew McConaughey), Gargantua adlı kurgusal bir kara deliğe çok yakın yörüngede dönen bir su gezegeni olan Miller’a indikten sonra, ekibine, güçlü yerçekimi nedeniyle Dünya’da yedi yılın sadece bir saate eşit olduğunu söyler. Amelia Brand (Anne Hathaway) ve Doyle’un (Wes Bentley) yer aldığı sürükleyici sahneden bir ekran görüntüsü, Interstellar’ın galasından birkaç yıl sonra bir meme haline geldi ve Facebook ve Reddit’te ilgi gördü. Filmin konusunun merkezinde yer alan şaşırtıcı zaman  kavramı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin herkesin bildiği gibi volatil olma eğiliminde olması nedeniyle kripto par topluluğu içinde bir şaka kaynağı haline geldi. Geçen yıl, en büyük meme madeni parası olan Dogecoin, sadece üç ay içinde yüzde 19,090 artış kaydetti. DOGE, bazı yatırımcılarını kısa bir sürede zengin etti. Meme altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 77,56 düştü.

Kripto paranın değişken doğası, insanların her iki yönde de tek bir önemli hareketten sonra düşüşe veya yükselişe geçmesiyle sık sık duygu değişikliklerine yol açıyor. Dogecoin hakkında sık sık tweet’lei ile geçen yılki ralliyi ateşleyen Musk, bazı Tesla ürünlerini orijinal meme coin ile satın alınabilir hale getirerek bu ayın başlarında DOGE’ye olan ilgiyi yeniden tetikleyeme yardımcı oldu.

 

Dogecoin destekçisi Musk, Ripple (XRP) ve Floki Inu (FLOKI)’ya yatırım yapmış olabilir mi?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE)’e yönelik tutkusu artık herkes tarafından biliniyor. Dogecoin (DOGE)’in yanı sıra Musk, Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Etherum (ETH)’a da yatırım yaptığını açıklamıştı. Şimdi ise, Musk’ın 2 altcoin’e daha yatırım yaptığına dair iddialar var. Kripto para birimi topluluğunda, Musk’ın henüz açıklamadığı bazı kripto para birimlerini de elinde tutabileceğine dair spekülasyonlar devam ediyor. Ortaya atılan iddialara göre, Musk Ripple (XRP) ve meme altcoin Floki Inu (FLOKI)’ya da yatırım yaptı. Musk, henüz bu konuya dair herhangi bir açıklama yapmazken, Ripple topluluğu, bir süredir milyarderin XRP tokenini elinde tuttuğunu düşünüyor. Tanınmış bir XRP destekçisi, Tesla CEO’sunun 2022’nin ilk çeyreğinde sahip olduğu XRP miktarını ortaya çıkaracağına dair cesur bir tahminde de bile bulundu. XRP topluluğunun kendine göre birkaç nedeni var. Birincisi, XRP topluluğu ve Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı (SEC) aynı sert tavrı sergiliyor.

    XRP savunucularının, SEC’in Ripple ile yasal mücadelesi devam ederken ve kurumu tutarsızlıkla suçlarken, Musk da kuruma olan kızgınlığını birkaç kez dile getirdi. Musk, bir röportaj sırasında, komisyonun kendisine karşı başlattığı düzenleyici bir eylemin ardından “SEC’e saygı duymadığını” açıkça belirtti. XRP topluluğunun üyeleri, Musk’ın SEC’e karşı çıktıkça Ripple’ı desteklemesini bekliyor. Benzer şekilde Musk’ın Floki Inu’yu (FLOKI) elinde tutabileceğine dair güçlü spekülasyonlar var. Köpek temalı meme altcoin FLOKI’nin kökleri, Shiba Inu yavrusu Floki’den geliyor. FLOKI’nin yaratılmasından bu yana büyümesi, Musk’ın Twitter’daki bu köpek yavrularından bahsetmesiyle de oldukça ilişkili. FLOKI’nin fiyatındaki en son ralli, Musk’ın Noel Baba gibi giyinmiş yavru bir köpeğin resmini paylaştığı Noel gecesi meydana geldi. Daha fazla Dogecoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

dogedogecoinElon Musk