Shiba Inu ve DOGE: Robinhood Neden Tesla’dan Daha Önemli?

Geçtiğimiz çarşamba günü Robinhood’da potansiyel bir listeleme söylentileri, Shiba Inu (SHIB)’nun fiyatını en az yüzde 13 oranında artırdı. İki gün sonra Elon Musk’ın Tesla’nın Dogecoin ile mal satın alınmasına izin vereceğine dair tweet’i memecoin’in de yüzde 13 artmasına neden oldu. Analist Keith Speights’a göre SHIB’in Robinhood’da listeleneceğine dair söylentiler Dogecoin’in Tesla haberlerinden daha önemli görünüyor.

Analiste göre Dogecoin’in Tesla’da kullanılması büyük bir haber değil

Dogecoin’in Tesla ürünlerinin satın alınmasında kullanılması, memecoin’in gerçek dünyada kullanımını arttırıyor. Ancak analist Keith Speights’a göre bu durumun etkisi sanıldığı kadar büyük değil. Çünkü Tesla, mal satışlarının tam olarak ne kadar olduğu konusunda ayrıntılı bilgi vermiyor. Açıklamada atıfta bulunulan hizmetler, garanti dışı satış sonrası araç hizmetlerini içeriyor. Analiste göre ayrıca, müşterilerin Tesla ürünlerini satın almak için Dogecoin’i ne sıklıkla kullanacakları sorusu da merak konusu oluyor. Speights’a göre DOGE, satın almaların yüzde 10’u için kullanılsa bile toplam hala nispeten küçük olacak. Ayrıca analiste göre Dogecoin’in geçen hafta 2 milyar dolardan fazla yükselen piyasa değerini haklı çıkarmak için yeterli görünmüyor. Bu sebeple analist Shiba Inu (SHIB)’nun Robinhood’da listeleneceğine dair haberler daha önemli görünmüyor.

Analist Keith Speights’a göre Robinhood, Shiba Inu (SHIB)’nun platformunda işlem görmesine izin verirse, memecoin’in benimsenmesi için büyük bir destek sağlaması gerekiyor. Analist Robinhood’un SHIB’i listelemesi büyük olasılıkla altcoin’e yönelik talebi artıracak. Robinhood, 2021’in üçüncü çeyreğinde aylık 18,9 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi. SHIB, şirketin işlem bazlı gelirinin yüzde 19’undan fazlasını bu çeyrekte oluşturdu. Ticaret platformu şu anda yalnızca altı kripto para birimi alım satımını destekliyor. Robinhood’da mevcut olsaydı, daha fazla yatırımcının Shiba Inu’yu satın alacağı neredeyse kesin gibi görünüyor. Öte yandan Dogecoin’in fiyatı, Robinhood ticaret platformuna eklenmesini takip eden günlerde yaklaşık yüzde 40 arttı.

Söylentiler üzerine Shiba Inu (SHIB)’ya yatırım yapmalı mısınız?

Analist Keith Speights, SHIB hakkındaki söylentiler üzerine satın alınıp alınmaması gerektiğine yönelik fikirlerini paylaşıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce sıklıkla analizlerine başvurduğumuz Keith Speights, memecoin’e yatırım yapmadan önce, Robinhood söylentilerinin zaten büyük ölçüde kripto para biriminin fiyatına eklenebileceğini hatırlatıyor. Ayrıca analist, Robinhood yönetiminin Shiba Inu (SHIB)’yu listelemesinin uzun zaman alabileceğini de sözlerine ekliyor.

Analist, Robinhood’un Shiba Inu (SHIB)’yu listelemesinin Tesla’yı, iki kripto para için önem açısından Dogecoin kullanılarak mal alınıp satın alınmasına izin vererek kolayca geride bırakacağını düşünüyor. Ancak Tesla kararını vermişken, Robinhood henüz bu söylentilerin doğruluğunu onaylamış değil. Öte yandan altcoin yazım sırasında son bir hafta içinde yüzde 11,86 oranında düşüş kaydetmesine rağmen son 24 saatte yüzde 0,27 oranında artış göstererek 0,00002798 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinDogecoin (DOGE)Keith Speightskripto pararobinhoodShiba Inu (SHIB)tesla